Sava Örme Makine Tekstil, İhracat Ağını Genişletiyor

25 yıllık bilgi birikimiyle sektörün önemli makine üreticileri arasında bulunan Sava Örme Makine Tekstil firması, ilk yerli kovan üreticisi olarak faaliyet gösteriyor.

Sava Örme Makine Tekstil, İhracat Ağını Genişletiyor

Firma ayrıca tekstil sektörüne yönelik; 3 iplik örme makineleri, süprem örme makineleri, ribana makineler ve interlock makinelerinin üretimini gerçekleştiriyor.

Tekstil Teknoloji dergimize konuşan Sava Kurucu Ortağı Varol Arslan, Ribana makineler, süprem örme makineleri ve interlock makineleri üreterek; Çekoslavakya, Slovenya, Beyaz Rusya, Almanya, Mısır, Özbekistan ve Türkmenistan gibi çok sayıda ülkeye ihracat yaptıklarını belirtti. Arslan; “Müşteri talepleri ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda ürünlerimize yön veriyoruz. Yerli üretim anlayışımızı kaliteli üretimiyle harmanlamayı amaçlıyor ve markamızı dünyaya tanıtmak istiyoruz.” dedi.

Firmanın ürettiği makineler arasında yer alan Süprem Örgü Makinesi; %100 likra uygulamalı 2 iplik, pique ya da vanizeli örme kumaş imalatlarında yüksek kaliteli üretim olanağı sağlıyor.  7-68 pusa ve 2 fayndan 40 fayna kadar örme işlemi gerçekleştiriyor. Merkezi ayar sistemli uygulamalı mekanik alt çektirme özelliğine sahip olan Interlock Makineler ise; 18-24-26-28-32-38-44 fayn aralıklarına sahip ve 12-38 pus arası hizmet sağlıyor. Ribana Makinelerinde de aynı şekilde 12-38 arası pus ve 12-38 fayn ayarları bulunuyor.

Dairesel örgü makineleri için gerekli olan kovanları da üreten firma, hammaddelerini dünyanın önde gelen büyük çelik üreticilerinden temin ediyor. 7 çaptan 68 pusa kadar ister tek ister çift plaka ya da jakarlı örme makinelerine uygun 2,5 fayndan 44 fayn ayarına kadar kovan üretimi yapıyor.  Sava Makine, örme sektöründe hem tek plaka hem de çift plaka örme makineleri için tüp ve açık-en hizmeti veriyor. Ayrıca, ’7’dan 68 pusa kadar 2,5 fayndan 40 fayna kadar tüp ve açık-en makine üretiyor. 2013 yılından beri ‘7’ dan ‘42’ pusa kadar her çeşitte örme makinelerinin ihtiyacı olan kovanların tedariğini sağlayan firma, Ar-Ge çalışmalarıyla faaliyet alanını büyütmeye devam ediyor.

Sava’nın ürettiği kovanların kullanıcılar açısından sağladığı çeşitli faydalar:

  • İstenilen makineye uyumlu tam ölçü kovan tedariği imkânı
  • Müşterilerden gelen talepler doğrultusunda istenilen iğneye uygun pus ve faynda kovan üretimi
  • Hızlı ve güvenli teslim hizmeti
  • Satış sonrası hızlı teknik servis ve garanti
  • Kovan montajı hizmeti

olarak sıralanabilir.

Sava Makine, Kullanıcılar için Makine Dönüşüm İşlemi de Sunuyor 

Varol Arslan, kovan üretiminde geniş hizmet ağına sahip olduklarını; Uysan Çam Tekstil, Malik Örme, Gülle, Barış Ticaret, Nil Örme, Herboy Örme, Yeşim, Tekboy gibi örme alanında aktif rol oynayan önemli firmalara ürün tedarik ettiklerini söyledi.

Sava Makine, makine tedarikçisi olarak; Nil Örme, Deniz Tekstil, Kral Tekstil, Taner Triko, Barış Ticaret, Egebant, Global Tekstil, Garanti Örme, Kullar Tekstil, Kalyoncu Tekstil gibi firmalar için üretim yapıyor.

Firma, makine ve kovan üretimi dışında makine dönüşüm işlemleri de gerçekleştiriyor. Makine dönüşüm hizmeti alan ilk firmalar; Boyteks, ve Gülle Tekstil oldu.

Sava Makine, kullanıcılarına açık ene çevirim çözümleri de sunuyor. Firmanın açık ene çevirme hizmeti verdiği bazı firmalar ve işlemler şunlar; Selba Tekstil’in tüp enli Ribana Makineleri, açık ene dönüştürüldü. Fateks’e ait hem Süprem hem ribana makineleri tüpten açık ene çevrildi. Akmen Mensucat’ın 34/10 süprem ringel makineleri tüpten açık ene dönüştürüldü. Uysalçam Tekstil’in 3 adet tüplü interlok makinesi açık en haline getirildi.

 

 

COMMENTS