Shima Seiki’den Yeni ApexFiz Tasarım Yazılımı

Önde gelen düz örme teknolojileri üreticisi Shima Seiki, yeni "ApexFiz" abonelik tabanlı tasarım yazılımının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. ApexFiz, moda endüstrisinin dijital dönüşümüne yardımcı olmayı amaçlıyor.

Shima Seiki’den Yeni ApexFiz Tasarım Yazılımı

ApexFiz, Shima Seiki’nin kanıtlanmış SDS-One Apex tasarım sistemi serisinin en son üyesidir. Bu yazılım benzeri görülmemiş bir bükülme imkânı sunuyor. Önceki Apex serisi tasarım sistemleri, hepsi bir arada tescilli bir donanım / yazılım paketi olarak sunuluyordu. Shima Seiki, yaklaşık 40 yıllık tasarım sistemi geliştirmesinde ilk kez, abonelik tabanlı tasarım yazılımı olarak yeni ApexFiz’i piyasaya sürdü. Bu yazılım müşterilerin bireysel bilgisayarlarına kurulabiliyor.

Farklı Çalışma Tarzlarına ve Ortamlarına Uyum Sağlıyor

Apex serisini moda tasarımcıları arasında bu kadar popüler kılan kanıtlanmış işlevlerin sürdürülmesi oldu. ApexFiz ile bu güçlü yönler, uzaktan çalışma da dâhil olmak üzere “yeni normal” in farklı çalışma tarzlarına ve iş ortamlarına uyum sağlamak için eklenen çok yönlülükle artırıldı. ApexFiz ayrıca, ApexFiz Design Jr.’dan ApexFiz Design Pro’ya kadar müşterinin ihtiyaçlarına göre seçilebilen 5 farklı ürün çeşidine sahip.

ApexFiz yazılımı, planlama ve tasarımdan renk geçişi değerlendirmesine, gerçekçi kumaş simülasyonuna ve 3D sanal örneklemeye kadar modanın yaratıcı yönünü destekliyor. ‘Dijital ikizler’ olarak bilinen sanal numuneler, fiziksel numunelerin örülmesine gerek kalmadan giysi tasarımlarının görsel onayına izin veren numune yapımının dijitalleştirilmiş bir versiyonu. ApexFiz’de sanal örnekleme, yalnızca ürünün doğru bir temsili değil, aynı zamanda stüdyo ile fabrika arasındaki boşluğu dijital olarak kapatan bir iletişim aracıdır.

Moda Tedarik Zincirinin Dijital Olarak Dönüştürülmesine Yardımcı Oluyor

Örme üreticisine veri göndererek, makine programlama verilerine dönüştürülebiliyor, teslimat süreleri kısaltılabiliyor ve tasarımcı tarafından başlangıçta amaçlandığı gibi tasarımlarına sadık ürünler üretilebiliyor. Bu doğruluk, ApexFiz’deki sanal örneklerin prototip olarak etkin bir şekilde kullanılmasına, fiziksel örneklemenin yerini almasına ve sonuç olarak boşa harcanan zaman, maliyet ve malzemenin azaltılmasına olanak tanıyor. ApexFiz böylelikle sürdürülebilirliğin gerçekleştirilmesine ve moda tedarik zincirinin dijital olarak dönüştürülmesine yardımcı oluyor.

ApexFiz, kullanıcı deneyimini geliştirmek için diğer iki web hizmeti tarafından destekleniyor. ‘İplik bankası’, dünyanın dört bir yanından iplik şirketlerinin işbirliğiyle geliştirilen, en yeni iplikleri aramak ve görüntülemek için dünyanın ilk online web hizmetidir.

Kayıtlı kullanıcılar, iplik verilerini kendi başlarına tarama ihtiyacını ortadan kaldırarak ApexFiz’de kumaş simülasyonunda ve sanal örneklemede kullanılmak üzere ücretsiz olarak indirebiliyor.

‘Shimanavi’ e-öğrenme sistemi, ApexFiz kullanıcılarının “Yeni normal: çalışma stillerini” destekleyerek, uygun olduğu zamanda, yerde ve kendi hızlarında çevrimiçi eğitimi deneyimlemelerini sağlıyor. Shimanavi, bireysel müşterilerin ihtiyaçlarına da uyacak şekilde farklı dillerde çeşitli kurslar sunuyor.

COMMENTS