Trützschler ve Deutschlandstipendium’den Yetenekli Gençlere Destek

Tam yedi yıldır Deutschlandstipendium bursu ile yetenekli gençlere sponsor olan Trützschler, bu yıl sekiz öğrenciye daha destek olacak.

Trützschler ve Deutschlandstipendium’den Yetenekli Gençlere Destek

Almanya’daki üniversitelerde 2022 kış dönemiyle birlikte, Alman Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı’nın ‘Deutschlandstipendium’ girişimi için yeni finansman dönemi de başladı. Genel merkezi Mönchengladbach’da bulunan Trützschler firması da, tam yedi yıldır bu sponsorlardan birisi.

Deutschlandstipendium yetenekli gençlere, bölgelerindeki tanınmış şirketlerle sözleşme ve bağlantı kurma fırsatları yakalamak için şansı vermeyi amaçlıyor. Bu destek, gençler için temelli veya süresiz istihdam oluşmasına yol açacak.  Son yıllarda Trützschler, Mönchengladbach’daki Niederrhein Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ndeki birçok öğrenciye destek verdi. Bu, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği ve veri analitiği gibi çok çeşitli disiplinlerde uzmanlık stajları veya final tezleri yazmayı kapsıyor.

Yifei Song, bu yetenekli öğrencilerden birisi. Bilgi Teknolojileri öğrencisi olan Yifei Song, mezun olduğundan beri Trützschler’de çalışan devamlı bir personellerden birisi. Yifei Song; “Burs, tekstil endüstrisinde daha derine inmek ve ağımı genişletmek için bana değerli bir fırsat verdi.  Lisans eğitimim için tez hazırlarken kişisel akıl hocamın çok özel desteği için özellikle minnettarım.” dedi.

Elektrik mühendisliği alanında otomasyon teknolojisine odaklanan eski bir bursiyer ve Yifei Song’un meslektaşı Tobias Hölters; “Deutschlandstipendium’un sağladığı finansal yardım sayesinde, derslerime tamamen konsantre oldum. Profesyonel desteğe ek olarak, süpervizörümün bir kariyere başlamayla ilgili pratik ipuçlarını paylaşması da benim için harikaydı. Yüksek lisansımı tamamladıktan sonra kariyerime doğrudan Trützschler’de başlayabiliyor olmam daha da güzel.” dedi.

“RWTH Aachen’e de sponsor olmaktan özellikle memnunuz”

Trützschler bu yıl sekiz bursiyeri destekleyecek. Firma, Mönchengladbach’daki Niederrhein Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne verdiği desteğin yanı sıra şimdi RWTH Aachen’e de sponsor olacak. RWTH Aachen’de tekstil teknolojisine veya elektrik mühendisliğine odaklanan makine mühendisliği alanlarında üç burs verilecek.

Şu anda Trützschler’de Elektrik/Elektronik Üretim Bölüm Müdürü olarak çalışan ve Elektrik mühendisliği alanında otomasyona odaklanan eski bir burs sahibi olan Jan Herzog; “Bu bursu herkese tavsiye ederim. Şirkete ilişkin detaylı bilgiler, çok çeşitli ilginç konuları, mükemmel ağ oluşturma fırsatlarını ve harika kariyer beklentilerini ortaya çıkarıyor.” dedi.

Trütszchler firması tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Genç ve hırslı insanları desteklemek, 130 yılı aşkın tarihe sahip olan aile şirketi felsefemize oldukça uygun. Gelecekteki tüm iş birliklerini ve bursiyerlerimizin başarı hikayelerini teşvik etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

COMMENTS