Valf-Jet Teknolojisi ile Fonksiyonelleşme

Tanatex uzmanları son yıllarda bir çok ilgi çekici konsept yarattılar; Qi-tex, Insect Proof ve en son olarak da dijital baskı teknolojisine uygun fonksiyonel mürekkep (valf- jet baskı için) bunlardan bir kaçı. Techtextil 2019 (Salon 3.0, stant F80)’da Tanatex uzmanları ile tanışarak son pilot projeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Valf-Jet Teknolojisi ile Fonksiyonelleşme

APRELER İLE FONKSİYONELLEŞİN

Fonksiyonel apreler gittikçe kumaşın sadece belirli bir kısmına uygulanmaya başlıyor ve hatta dizaynına entegre ediliyor. Örnek olarak, koltuk altları için koku önleyici apreler, yakanın içine sinek kovar apre, gömleğin ön tarafına leke tutmazlık apresi, dirseklerin olduğu yerlere sürtünmeye dayanıklı apreler gibi. Ev tekstillerindeki uygulamaları da hayal edebilirsiniz tabi ki. Uzmanlarımız, fonksiyonel mürekkepler yolu ile kumaşlara ideal kimyasal çözümü uygulama yöntemini geliştirdiler! Hâlâ geliştirilmeye devam edilse de, şimdiden tekstil endüstrisinde çığır açan bir uygulama olduğu şüphe götürmez bir gerçek.

GÜVE VE SİNEKLERDEN KURTULUN

Tanatex’in Insect Proof konsepti hazır giyim alanında hem yenilikçi, hem de bir hayli bilinen bir fonksiyonel apre. Müşterilerinizin tekstillerini zararlı böceklere karşı veya yün halılarını güveye karşı korumak için sunduğumuz bu etkili çözümü kullanabilirsiniz.

QI-TEX® APRELİ T-SHIRT’Ü DENEYİMLEYİN

Müşterilerinizin spor ve aktif yaşam performanslarını arttırırken, daha konforlu hissetmelerini sağlayabilirsiniz. O zaman Tanatex Qi-tex®‘i inceleyin. Uzak infrared enerjiyi yansıtan bu teknoloji sayesinde, apre dışarı verilen enerjiyi geri vücudun içine göndererek vücudumuzun dengesini arttırıyor.

DAHA GÜVENLİ, DAHA AZ ÇEVRE KİRLİLİĞİ

Tanatex’in tüm çözümleri kullanıcıların güvenliğini ön planda tutarken, kullanılan kaynakların azaltılmasına odaklanıyor. Örneğin, Tanatex uzmanları tehlike arz eden ve çevre kirliliğine katkıda bulunan kimyasalları daha çevreci alternatifleri ile değiştirmek için sürekli çalışıyor. Bu sayede hem tekstil fabrikaları, hem de son kullanıcılar için güvenliliği iyileştiriyorlar. Sizleri antimon ve halojen içermeyen güç tutuşurluk yardımcılarımız ve formaldehit içermeyen çözümlerimizi tanımaya davet ediyoruz!

Kişisel güvenlik, aynı zamanda hijyeni de içerir. Giysilerin veya ev tekstillerinin hijyen özelliğini geliştirebilirsiniz. Microban® firmasının anti-mikrobiyel aprelerini kullanarak, ürünlerinize bu katma değeri katabilirsiniz.

Özellikle sürdürülebilirlik projeleri ile mi ilgileniyorsunuz?

O halde, 20-26 Haziran tarihlerinde Barselona’da gerçekleştirilecek ITMA 2019 fuarında Tanatex standına mutlaka uğrayın.

SEKTÖRLER-ARASI İNOVASYON

Diğer endüstriler, tekstil endüstrisinden çok şey öğrenebilir. Sizlere bazı sektörler-arası inovasyon örneklerimiz üzerinden örnekler ile anlatacağız. Bunlardan bir tanesi otomotiv üretimi yapan bir firmadaki kritik problemi Tanatex’in doğru binder önerisi ile çözmesi! Sektörler-arası inovasyon endüstriden ve firmanın boyutundan bağımsızdır; bu nedenle size uygun olabilecek bir proje için talepte bulunmaktan çekinmeyin.

COMMENTS