Microban Teknolojileri Aegis® Bluesign Onayı Aldı

Antimikrobiyel, koku kontrolü ve önleme teknolojileri alanında global bir lider olan Microban® International Ltd. iki teknolojisi için (Scentry Revive® BC300A, BC 300B ve Aegis® AEM 5772-5, AEM 5700 ve FU5700) bluesign® onayı aldı. Bu endüstri standardına hak kazanmak, antimikrobiyel ürünlerin sürdürülebilir ve çevresel açıdan güvenilir olduğunu garanti etmiş olmak anlamına geliyor.

Microban Teknolojileri Aegis® Bluesign Onayı Aldı

Bu yeni eklemeler ile Microban’ın bluesign® onaylı ürün grubu antimikrobiyel ve koku kontrolü çözümleri ürünleri sayısı tam olarak 10’a ulaşmış oldu. Scentry Revive® patent bekleyen koku yakalama platformu, ilk kez 2018 Nisan ayında global olarak piyasaya lanse edildi. AEGIS® 30 yılı aşkın süredir endüstri-lideri antimikrobiyel çözüm olarak piyasada tanınmakta ve tercih ediliyor.

Microban Global Tekstiller biriminin kıdemli direktörü Brian Aylward, “Bu teknolojiler için bluesign® onayı almış olmamız, sadece kendimizi sürdürülebilirliğe ne kadar adamış olduğumuzu göstermekle kalmıyor; partnerlerimize en yüksek endüstri standartlarını, değerli kaynakları koruyarak, çevreye verdiğimiz etkiyi minimize ederek ve en önemlisi antimikrobiyel kumaş performans bilinirliğimizi koruyarak gerçekleştirebilecek bir çözüm ortağı olduğumuzu kanıtlıyor. Tüm tekstil portfolyomuz için bluesign® uygunluk çalışmalarımıza devam edeceğiz ve partnerlerimize hem sürdürülebilir, hem de çevre dostu olan komple çözümler sunacağız.” dedi.

Bluesign sistemi, sürdürülebilir tekstil üretimi için üretim prosesinin başından itibaren zararlı maddeleri elimine ederek, çevre dostu ve güvenilirlik anlamında endüstriyi standardizasyona yönlendiren bir platformdur.

Microban geniş spektrumlu antimikrobiyel özelliği ile kokuyu önleyen, kontrol eden ZPTEch® Z06 teknolojisi için ve Scentry® BC100, BC 200 kokuyu hapseden uygulama teknolojileri için bluesign® onayını 2016 yılında almıştı.

Aegis® AEM 5772, global olarak tekstil üreticileri tarafından tanınan ve özellikle ev tekstilleri alanında tercih edilen bir antimikrobiyel çözümü olarak, bluesign onayını Şubat 2018’de aldı.

Bluesign® sistemi, tüm dünyada tekstil endüstrisinde operasyonları bulunan partnerlerini, doğal kaynakları sorumlu bir şekilde yöneterek, su ve hava emisyonlarını düşürerek, artık su arıtma sistemlerini iyileştirerek ve genel olarak ekolojik ayak izini düşürmek sureti ile bir araya getiriyor. Microban 2014 yılından beri bir bluesign sistem partneridir.

COMMENTS