Andritz, Albaad’a Nexline Wetlace Hibrit Hattı Kuracak

Uluslararası teknoloji grubu Andritz, Albaad Massuot Yitzhak Ltd.'den İsrail'deki Dimona tesisleri için bir neXline wetlace hibrit hattı tedarik etmek için bir sipariş aldı. Çok çeşitli selüloz bazlı ıslak mendiller üretecek olan hattın 2023'ün üçüncü çeyreğinde devreye alınması planlanıyor.

Andritz, Albaad’a Nexline Wetlace Hibrit Hattı Kuracak

En son teknoloji neXline wetlace hibrid; kalite kontrol ekipmanı ve Metris Industry 4.0 paketi dâhil, hat içi kuru serme ve ıslak serme tülbent oluşturmanın, su ile bağlama ve kurutma ile mükemmel birleşimidir. Tüm bileşenler Andritz tarafından teslim edilecek ve mendil olarak son kullanımlar için biyolojik olarak parçalanabilir, karde hamuru ve yıkanabilir/dağılabilir nonwoven kumaşlar dâhil olmak üzere birinci sınıf kumaşlar üretmek üzere tasarlanacak.

Andritz Nonwoven Satış Başkan Yardımcısı Tobias Schäfe, “Yenilikçi üretim hattımız Albaad’a mendil üretiminde muazzam bir esneklik sağlıyor. Ayrıca, Andritz’in Metris dijitalleştirme paketi, Albaad’a yüksek verimli ve akıllı operasyon sağlayacak.” dedi.

Albaad CEO’su ve Başkanı Dan Mesika, “Kendimizi çevre dostu, biyolojik olarak parçalanabilen mendiller gibi yeni ürünler geliştirmeye adadık. Hydrofine® yıkanabilir mendillerimizin öncü üreticileri olarak, çevresel sürdürülebilirliğe bağlıyız. Yeni Andritz hattı sayesinde Dimona üretim tesisimizde yenilikçi kumaşlar ve yüksek verimlilikle ürün portföyümüzü genişleteceğiz.” diye konuştu.

Albaad Nonwoven Bölümü Başkanı Gadi Choresh şunları söyledi: “Andritz tarafından sağlanan son teknoloji ekipmanlarla birlikte kuru ve ıslak serme teknolojisindeki bilgi ve deneyimimiz, pazara doğal kaynaklı nonwoven ürünleri sunmamızı sağlayacak ve pazar talebine en iyi cevap olacak.”

Dünyanın en büyük üç ıslak mendil üreticisinden biri olan Albaad, her ihtiyaç için mükemmel mendiller sunmaya kendini adamış bir firmadır. Şirket, üç kıtada her biri en son teknolojilerle donatılmış dünyanın önde gelen üretim tesislerini işletiyor. Albaad, kendi tesislerinde spunlace ve yıkanabilir kumaşlar üretiyor.

 

COMMENTS