Andritz, Laroche’u Satın Alıyor

Uluslararası teknoloji Grubu Andritz, Laroche SA ve Miltec SA France’den oluşan LM Industries'i satın almak için Fransa’nın Cours kentinde bulunan Laroche ile bir anlaşma imzaladı.

Andritz, Laroche’u Satın Alıyor

Uluslararası teknoloji Grubu Andritz, Laroche SA ve Miltec SA France’den oluşan LM Industries’i satın almak için Fransa’nın Cours kentinde bulunan Laroche ile bir anlaşma imzaladı.

Andritz, tüm Laroche kuruluşlarını ve dünya çapındaki işlerini devralacak. Andritz Denetleme Kurulu’nun onayına tabi olan işlemin 2021 başında tamamlanması bekleniyor.

Laroche, açma, harmanlama ve dozajlama, hava yollu tülbent oluşturma, tekstil atığı geri dönüşümü ve sak liflerinin dekartasyonu gibi elyaf işleme teknolojilerinin lider tedarikçileri arasında yer alıyor. Ürün portföyü Andritz Nonwoven ürün yelpazesini daha da tamamlayacak. Firma artık hammaddeden elyaf açma ve harmanlamaya, tülbent oluşturma, bağlama, terbiye, kurutma ve dönüştürmeye kadar eksiksiz tedarik ve değer zincirini sunabiliyor. Laroche’un açma ve harmanlama için yüksek performanslı teknolojileri, Andritz’in spunlace, needlepunch  ve ıslak serme üretim hatları için tedarik kapsamını genişletiyor. Her iki şirket de yüksek hızlı ve yüksek kapasiteli uygulamalar için mevcut teknolojilerinin geliştirilmesini daha da güçlendirilmesini ve aynı zamanda endüstrinin karşılaştığı değişikliklerin bir adım önünde olmak için tekstil geri dönüşüm süreçlerini geliştirmeyi sürdürmek konusunda anlaştı.

Laroche SA, 100 yılı aşkın süredir elyaf işleme teknolojileri geliştiriyor. Şirket, entegre üretim ile çok çeşitli endüstriler / ürünler için hatlar tedarik ediyor. Bunlar arasında; eğirme, yatak ve mobilya, otomotiv, akustik ve ısı yalıtımı, jeotekstiller, filtreleme, ıslak mendiller ve daha fazlası var.

Laroche Başkanı Robert Laroche: “Bu satın alma, iki firma arasındaki başarılı ve uzun vadeli iş ilişkisi açısından mantıklı bir sonuç oldu. On yıldan fazla bir süredir yakın iş birliği içinde çalışıyoruz ve Andritz ailesinin bir üyesi olmayı dört gözle bekliyoruz. ” dedi.

Andritz Nonwoven Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bölüm Müdürü Andreas Lukas: “Laroche’nin son teknoloji ürünlerini ve uzmanlığını mevcut yeteneklerimize ekleyerek, Andritz Nonwoven pazar ve teknoloji konumunu daha da güçlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

COMMENTS