Eruslu’dan Trützschler Hatlarına Yatırım

Eruslu Nonwoven Grubu, Trützschler Nonwovens Machinery hatları ile Biyobozunur Nonwoven pazarına girecek. 2022'nin ikinci yarısında devreye girecek olan hat ile Eruslu, Türkiye'de türünün ilk örneği olan ultra modern, son derece esnek bir NCR-NCA-NCR spunlace hattını işletmeye başlamış olacak.

Eruslu’dan Trützschler Hatlarına Yatırım

Hat, işlenmemiş pamuk liflerini, penye teleflerini ve kısa lifleri yüksek hızlarda işlemek için özel olarak üretildi. Nihai ürünler, en kaliteli, hafif doğal mendiller veya kozmetik pedlerde kullanılacak ağır, üç katmanlı nonwoven kumaşlardır.

Trützschler Nonwovens, mevcut bir spunlace üretim hattını çeşitli ağırlıklarda ve sürdürülebilir nonwoven ürünlerinin üretilmesinde kullanılacak esnek ve son teknolojiye sahip bir üretim hattına çevrilmesi için ekipman sağlayacak.

Eruslu Nonwovens Group (ENG), 2015 yılında Trützschler Nonwovens’ın spunlace üretim hattına yatırım yaptığında, şirketin büyümeyi hedeflediği artık netlik kazandı. Tek ve düzensiz bir NCR tarağı, AquaJet ve bir tamburlu kurutucudan oluşan hat, daha sonra genişletilmek üzere önceden hazırlanmıştı. Tüm bileşenler ya tam donanımlıydı ya da daha yüksek performans sağlayacak şekilde tasarlanmıştı.

Eruslu geçen yıl yenilenebilir kaynaklardan biyolojik olarak parçalanabilen ürünleri ürün gamına ekleyerek mendil segmentindeki portföyünü genişletmeye karar verdi. Grup, 2015 yılında kurulan düşük kapasiteli hattında aşağıdakileri gerçekleştirdi.

  • İkinci bir düzensiz NCR ve bir NCA Airlay tarağı
  • iki yeni tarak için elyaf hazırlama ve tarak besleme ekipmanı
  • Çok katmanlı ağları güvenilir ve verimli bir şekilde suyla açmak için daha fazla hidrolik güç
  • Arttırılmış buharlaşma kapasitesi için kurutucuyu uzatma

Eruslu ürünlerini 100’den fazla ülkeye ihraç ediyor

1972 yılında kurulan Eruslu Nonwoven Grubu, çeşitli tekstil ürünlerinin üretiminde uzmanlaşmış lider bir Türk firmasıdır. Eruslu grubunun bir parçası olan ve Gaziantep’te bulunan Eruslu Nonwovens,  Nonwoven sektöründe ev temizliği ve sağlık sektörlerine tek kullanımlık ürünler sunuyor. 2004 yılından bu yana portföyü, yetişkinler ve çocuklar için alt bezleri, ıslak mendiller ve cep havlularından oluşuyor. Ürünler dünya çapında 100’den fazla ülkeye ihraç ediliyor.

 

COMMENTS