Andritz’ten Yenilikçi Nonwoven Üretim ve Tekstil Çözümleri

Uluslararası Teknoloji Grubu Andritz, yenilikçi nonwoven üretim ve tekstil çözümlerini 14-17 Mayıs tarihleri arasında Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenecek olan Techtextil 2019, salon 3, B15 numaralı standında sunacak.

Andritz’ten Yenilikçi Nonwoven Üretim ve Tekstil Çözümleri

Andritz, en ileri uzmanlığı ve eksiksiz teknoloji çözümleri ile müşterilerine nonwoven ve tekstil süreçlerinin ve hizmetlerinin her alanında destek veriyor.

YENİ TEXCAL RACONİP TT TEKSTİL KALENDERLEMEDE STANDARTLARI BELİRLEDİ

Tekstil endüstrisi için mükemmel kalender teknolojisi geleneği teXcal Raconip TT kalender ile devam ediyor. TeXcal Raconip TT, özellikle spor ve iş elbisesi, yelken bezi, paraşüt kumaşları veya ambalaj malzemeleri gibi teknik tekstil üretiminde en yüksek kalite standartlarına sahip müşterileri hedefliyor.

TeXcal Raconip TT, operatöre kullanım sırasında faydalı olacak bir dizi özellik sunuyor. Örneğin, kalenderin tüm ilgili alanlarına kullanıcı dostu erişim, kalender prosesi için mükemmel veri yönetimi ve gerçek zamanlı ürün kalitesi ve daha uzun bakım aralıkları bu özellikler arasında yer alıyor.

Genel olarak, Andritz, yeni tekstil kalender makinesinin geliştirilmesinde ekipmanı daha rekabetçi hale getirmesi gereken çok yönlülük ve esneklik özellikleri üzerine odaklandı. Ek olarak, kalender makinesi yenilikçi, saptırma kontrollü bir silindir olan Raconip TT içeriyor. Makine hidrostatik pistonlar sayesinde tüm kumaş genişliği boyunca sınırsız profilleme sağlayarak en yüksek esnekliği sunuyor. Bu, mutlak düzlük ve yerinde hava geçirgenliği gibi en yüksek kaliteyi sağlıyor. Yeni kalender makinesi, tekstil kalender teknolojisinde tanınmış bir uzman olan Rolf Ramisch ile işbirliği içinde geliştirildi.

CAM ELYAF MALZEMELER İÇİN YENİ TEKNOLOJİ HARİKASI WETLAID

Andritz, ziyaretçilere wetlaid (ıslak serme) teknolojisiyle cam elyafı işlemeyi tanıtacak. Cam elyaf esaslı nonwoven nihai ürünler hemen hemen her yerde bulunabilir: tavan döşemelerinde, yastık vinil döşemesinde, izolasyonda, duvar kâğıdında ve yüzeylerinde, geotekstillerde, pillerde, çatı kaplama malzemelerinde ve diğer uygulamalarda. Temel bir bileşen olarak cam elyafı mükemmel bir kompozit malzemedir ve elde edilen ürünlere benzersiz özellikler kazandıran sayısız avantaj sunuyor.

Geniş uygulama yelpazesi nedeniyle, cam elyaf malzemeden üretilen ürünler güçlü ve büyüyen bir pazara sahip.

Cam elyaflara dayalı ürünlerin imalatı, stok hazırlama ve döşeme işlemlerinde özellikle yumuşak işlem gerektirir. Andritz bu gereklilikleri mükemmel şekilde karşılıyor. Techtextil’de Andritz Wetlaid uzmanları bu yeni yapılandırmanın ayrıntılarını ilk kez ilgilenen ziyaretçilere sunacak.

İĞNELEME HATTI’NIN TEMEL BİR ÖĞESİ OLAN İĞNELEME MAKİNESİ

Andritz’in Techtextil 2019’daki diğer bir odak noktası, şirketin uzun yıllardır jeotekstiller, çatı kaplama malzemeleri, filtreleme, teknik keçeler, halılar ve daha pek çok sektöre başarıyla tedarik ettiği iğneleme teknolojisidir.

COMMENTS