“Beklentimizin Üzerinde Ziyaretçi Hacmi Yakaladık”

Dünyanın önde gelen iplik eğirme makineleri üreticilerinden biri olan Saurer dört yıl aradan sonra kapılarını ziyaretçilere açan ITM 2022 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’nda Autoairo havalı iplik eğirme makinesi başta olmak üzere yeni teknolojili ürünlerini tanıttı.

“Beklentimizin Üzerinde Ziyaretçi Hacmi Yakaladık”

Pia Terasa, Saurer Spinning Solutions Pazarlama ve Pazar İstihbaratı Başkanı 

Saurer Spinning Solutions Pazarlama ve Pazar İstihbaratı Başkanı Pia Terasa, ITM 2022’de çok sayıda Türk müşterinin yanı sıra yabancı ülkelerden de yüksek sayıda ziyaretçi gözlemlediklerini söyledi. Terasa, ITM 2022’nin bölgenin tamamında çok önemli bir etkinlik haline geldiğini kaydetti.

İlk günden beklentilerinin üstünde ziyaretçi hacmi yakaladıklarını söyleyen Terasa, müşterilerin fuarı bizzat ziyaret etmek ve sergiledikleri ürünleri yerinde görmek istediklerini çok net bir şekilde gördüklerini ifade etti.

Saurer iplik makinelerinin başarısının altında akıllı çözümler yatıyor. Makinelerde bulunan otomasyon çözümleri daha fazla üretim ve kalite güvencesinin önünü açıyor ve hammadde maliyetlerini düşürüyor. Autocoro bu özellikleriyle çok büyük bir pazar payına sahip. Bu yıl fuarda yeni ürünler sergilediklerini söyleyen Terasa, yıldız ürünlerinin ise Autoairo havalı iplik eğirme makinesi olduğunu dile getirdi ve ekledi: “Fuarda makinemizin minyatür halini sergiledik. Böylece ziyaretçilerimiz ürünü standımızda bizzat deneyimleme imkânı buldular. Ayrıca Türkiye’de oldukça popüler hale gelen ve şerit kalitesi ve verimliliği açısından oldukça iyi özelliklere sahip taraklama ünitesi Autocard da fuarda ziyaretçilerimize tanıttığımız ürünlerden biri oldu.”

“Türkiye, tüm dünyadaki en önemli tekstil pazarlarından biri”

Ayrıca Sauer bu yıl, 10 yılda 1 milyon adet Autocoro eğirme ünitesi sevkiyatı yapmasını kutluyor. Bu da ITM 2022 fuarına denk geldi. “Bu başarıyı elde etmemizde Türk müşterilerimiz çok önemli bir rol oynadı.” diyen Terasa, Türkiye’nin tekstilde elde ettiği başarıları da şu sözlerle değerlendirdi: “Türkiye, tüm dünyadaki en önemli tekstil pazarlarından biri. Son birkaç yıldır geri dönüşümün nasıl daha iyi yapılacağı konusunda bir rol model oldu ve Avrupa’nın tekstil ürünlerinin daha fazla geri dönüştürülmesini ön gören “yeşil mutabakat” politikasını hayata geçirmesiyle birlikte Türkiye’nin öneminin daha da artacağını düşünüyorum.”

Terasa, önümüzdeki iki yılda tartışılacak ana konulardan birinin geri dönüşüm olacağını söylerken şu sorunun cevabının önümüzdeki yıllarda önem kazanacağını dile getirdi: “Son ürünün kalitesinden ödün vermeden iplikteki geri dönüştürülmüş elyafların payını nasıl artırabilirim? Terasa’nın tekstil sektörüne ilişkin görüşleri ise şu şekilde: “2022, tüm tekstil sektörü için iyi bir yıl oldu. Sipariş durumu çok iyi. Maalesef hâlâ pandeminin etkilerini hissediyoruz, çünkü örneğin Şangay’da limanlar kapalıydı. Pandemi yavaşça sona erse de bu tedarik zinciri kesintisi Hâlâ herkes için büyük bir problem.”

 

COMMENTS