“Pandemide Durmadık, İki Yeni Ürün Çıkarttık”

Yenilikçi teknolojileriyle dijital baskı sektöründe önemli bir yere sahip olan EFI Reggiani, dijital tekstil baskı çözümlerini ITM 2022’de sergileme imkânı buldu. Şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Adele Genoni, ITM 2022 ziyaretçilerinin fuardan elde edilecek en önemli kazanımlarının en yeni teknolojileri ve inovasyonları gözlemlemek olacağını ifade etti.

“Pandemide Durmadık, İki Yeni Ürün Çıkarttık”

 Adele Genoni, EFI Reggiani Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü

2022 yılının kendileri açısından iyi bir yıl olduğunu belirten Adele Genoni, pandemide durmadıklarını geçtiğimiz yıl Reggiani Bolt ve Reggiani Hyper olmak üzere 2 yeni ürün çıkarttıklarını dile getirdi. Genoni, şirket olarak sürdürebilir çözümlere ve fuarda da sergiledikleri ECO Terra çözümüne odaklandıklarını söyledi ve ekledi: “Su ve enerji tüketiminden tasarruf sağlayan ECO Terra tekstil endüstrisini daha sürdürülebilir hale getirmeye katkıda bulunuyor ve daha çevre dostu bir “doğrudan kumaşa baskı” deneyimi sunmak adına karbon ayak izini azaltıyor.”

Genoni ayrıca, daha az su ve daha az enerji ile ön işlem ve son işlemden kaçınan sürdürülebilir bir çözüm sunduklarını vurguladı. Büyük markaların müşterilerden sürdürülebilir bir şekilde üretim yapmalarını istediklerini söyleyen Genoni, şirket olarak da bu çözümü sunduklarını açıkladı. Yeni sürdürülebilir tekstil baskı çözümlerinin önemini vurgulayan Genoni, fuarda bu konuya da odaklandıklarını ifade etti. Genoni, “Ziyaretçiler EFI Reggiani’nin daha çevre dostu çözümlerinden; giriş seviyesi, orta hacimli ve yüksek hacimli TERRA platform baskı makineleri hakkında daha fazla bilgi edinebilecek. Ayrıca, yazılım inovasyonu sayesinde müşterilere optimize edilmiş ve sorunsuz bir deneyim sunmak için Endüstri 4.0 ve entegre uçtan uca dijital çözümlere büyük ölçüde odaklanıyoruz.”

Fuarda yeni nesil tek geçişli tekstil dijital baskı makinesi BOLT’un tanıtıldığını söyleyen Genoni, “BOLT dünyadaki en hızlı tek geçişli baskı makinesidir. Ayrıca piyasadaki en hızlı tekstil tarama dijital baskı makinesi olan HYPER’ı da tanıttıklarını belirten Genoni, “Geçen eylül ayında piyasaya sürdüğümüz bu yeni tekstil makinelerinden çok memnunuz.” şeklinde konuştu.

EFI Reggiani ürünleri, endüstrinin en gelişmiş yazılım yeniliklerinden bazılarıyla birlikte, gelenekselden dijital üretime geçişi yalınlaştırıyor. Fuarda daha çevreci ve doğa dostu işlemlere geçiş olanağı sağlayan gelişmiş çözümleri kullanıcılara sunan şirketin tamamen yenilenmiş dijital baskı makinesi yelpazesi ön plana çıktı.

EFI Reggiani ve Ritmo, ITM 2022’de 2 Yeni Reggiani BOLT Tek Geçişli Baskı Makinesi Sattı

EFI Reggiani  ve Türkiye yerel satış temsilcisi Ritmo, ITM 2022 Fuarı’nda Bursa’da yerleşik iki Türk firması, Ottoman ve Forte ile iki adet EFI Reggiani BOLT tek geçişli inkjet baskı makinesi için anlaşma imzaladı. Yeni baskı makineleri bu yıl içinde teslim edilecek.

EFI Reggiani BOLT, dakikada 90 metreye varan hıza ulaşabilen sektördeki en hızlı dijital baskı makinesidir. 5 ila 30 pikolitre arasındaki damla boyutlarında üst düzey gri tonlamalı görüntüleme özelliğine sahip olan makine, ayrıca üstün kaliteli 600×4.800 maksimum dpi çözünürlükte baskı sağlayarak müşterilerin tüm tasarım ihtiyaçlarını karşılamasını sağlıyor. Düz renkler üzerinde daha yumuşak gradyanlar ve daha fazla homojenlik sağlarken yapay görünümü en aza indiren yeni özelliklere sahip.

EFI Reggiani Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Adele Genoni, “4 yıl aradan sonra ITM’ye geri dönmekten ve bu dönüşü Ottoman ve Forte gibi iki değerli müşterimizin çığır açan EFI Reggiani BOLT’umuzu seçmeleri ile kutlamaktan gerçekten heyecan duyuyoruz. Bu başarıyı ekibimize ve üst düzey uzmanlıklarıyla müzakerelere yardımcı olan ve uzun süredir temsilciliğimizi yürüten Ritmo’ya teşekkür ederek kutlamak istiyoruz. Bu anlaşma, tekstil baskı teknolojisi söz konusu olduğunda EFI Reggiani’nin güvenilir yol gösterici kimliğini tasdik ediyor.” dedi.

 

COMMENTS