Besafe Maske; Çift Maske Yerine Tek Maske ile Mutasyonlu Virüse Karşı Etkili Koruma Sağlıyor

‘Besafe’ markasıyla ürettiği cerrahi maskelerle yurt içinde ve yurt dışında adından söz ettiren Güney Biomedikal, ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Besafe markasına özel üretilen yüksek kalitede yeni maske lastiği ve dünya standartlarının üzerinde filtre özelliğine sahip meltblown kumaşın gramajı arttırılarak geliştirilen bu yeni maske, çift maske yerine tek maske ile mutasyonlu virüse karşı etkili koruma sağlıyor.

Besafe Maske; Çift Maske Yerine Tek Maske ile Mutasyonlu Virüse Karşı Etkili Koruma Sağlıyor

Dünya genelinde 2,5 milyona yakın insanın hayatını kaybetmesine, 100 milyondan fazla insanın hastalanmasına neden olan koronavirüs salgınında bu kez de mutasyonlu virüs kâbusu yaşanıyor. İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya varyantı olarak adlandırılan mutasyonlu virüsler; bulaşıcılık oranının daha yüksek olması nedeniyle büyük tehdit oluşturuyor. Hem Türk hem de yabancı uzmanlar ise; mutasyonlu virüse karşı özellikle kapalı ve kalabalık alanlarda ‘çift maske kullanın’ tavsiyesinde bulunuyor.

Çift maske kullanımının hem maliyetli hem de nefes alabilirlik açısından zor olduğu gerçeğinden yola çıkan Güney Biomedikal firması, mutasyonlu virüs de dâhil olmak üzere tüm virüslere karşı etkili koruma sağlayan yeni bir maske üretti. Avrupa’nın en önemli Tekstil Araştırmaları Merkezi’nden biri olan Centexbel Belçika tarafından yapılan nefes alınaabilirlik, sıçrama ve Bakteri Filtrasyon Mukavemeti (BFE) gibi testleri yüzde 99.9 oranında başarıyla geçen ‘Besafe’ markasının yeni maskeleri, nefes almayı kolaylaştıran özelliğiyle dikkat çekiyor.

Ayrıca, lateks içermeyen, elastikiyeti fazla ve 4 mm kalınlığa sahip yumuşak lastik yapısı sayesinde yüzü tam olarak kavrayan yeni maskeler, hem kulakları acıtmıyor hem de yoğun olarak kullanılan meltblown kumaşı sayesinde virüslerin ağız ve buruna girmesini engelliyor.

Avrupa Birliği kalite standartlarına uygun HEPA filtre klima ve havalandırma sistemiyle donatılan hijyenik ortamlarda, full ultrasonik makinelerde el değmeden üretilen yeni maskeler, yurt içinde ve yurt dışındaki kullanıcılardan yoğun talep görüyor. Mutasyonlu virüse karşı etkili koruma sağlayan Besafe maskeleri Avrupa, Amerika ve Afrika kıtası dâhil onlarca ülkeye ihraç ediliyor.

COMMENTS