Crealet’ten Çözgü Besleme ve Dokuma Hazırlığı İçin Tek Elden Tedarik

Dünyanın önde gelen İsviçreli elektronik çözgü besleme sistemleri üreticisi, müşterilere sunulan uzmanlık ve teknoloji yelpazesini genişletmek ve yeni bir endüstri segmentine oluşturmak için COMSAT ve AEI ile güçlerini birleştirdi.

Crealet’ten Çözgü Besleme ve Dokuma Hazırlığı İçin Tek Elden Tedarik

Crealet ortaklığı katma değer ve genişletilmiş ürün yelpazesi sunuyor

Yaklaşık 20 yıl önce faaliyete geçmesinden bu yana Crealet, hem geniş hem de dar kumaş dokuma işlemleri için elektronik çözgü besleme sistemlerinin geliştirilmesi ve üretiminde dünya lideri olarak itibar kazandı. 20 yıllık bilgi ve deneyim, çözgü leventlerinden ve cağlıklardan dokumada kullanılan en yüksek kaliteli çözgü salma sistemlerinin temelini oluşturuyor. Özellikle teknik, sofistike ve hassas kumaşlar için özelleştirilmiş çözgü salma uygulamaları Crealet firmasının uzmanlık alanları olarak kabul ediliyor. Akıllı elektronik çözgü salma ünitelerine ait pazar artık ana bir iş kolu haline geldi. Crealet CEO’su Andreas Wirz konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: ‘‘Sürekli yüksek kalite elde edilmesi için standartlaştırılmış süreçler gerektiren yüksek teknolojili kumaşlara uygun çözgü salma cihazlarının üretiminde büyüme fırsatları görüyoruz.’’

Mükemmel ön hazırlık ve besleme

Çözgü boyunca (dolu leventden boş levende kadar) sabit gerilim elde edilmesi, kaliteli nihai ürünler edilmesi için esastır. Çözgü ipliklerinin leventlerden hatasız bir şekilde beslenmesi, ancak çözgü levendi hazırlığının kusursuz olması durumunda mümkün oluyor. Yeni ortaklık, Almanya, Avusturya ve İsviçre gibi önemli pazarlardaki Crealet müşterileri için daha geniş bir nihai ürün optimizasyonu imkânı sağlayacak.

COMSAT (Construcciones Mataró Servicios y Asistencia Tecnica), kesitsel ve doğrudan çözgü makineleri ve cağlıkların yanı sıra denetim makineleri, harmanlama hareketleri ve kenar ipliği çözgü makineleri üreten bir İspanyol şirketi. Ürünleri, 2016’daki ilk bütünleşmeden bu yana Crealet çözümlerine ekstra değer kattı. Bugün, firmaların birleşik yetkinlikleri, Almanya-Avusturya-İsviçre bölgesindeki dokumacılar için kazanan bir kombinasyon sunuyor.

Yeni ortaklar, yeni pazarlar

Müşterilerine sundukları hizmet yelpazesini her zaman genişletmeye çalışan Crealet, dokuma hazırlığında daha fazla seçeneği kapsama şansı arıyordu. Appalachian Electronic Instruments (AEI) ile yeni başlayan ortaklık, bu beklentiyi karşıladı. Tekstil endüstrisi için kalite ve süreç kontrolünde uzmanlaşmış bu ABD şirketi, 60 yıldır küresel pazarlar için çözgülü örme ve çözgü hazırlamada kalite güvence çözümleri geliştiriyor ve üretiyor. AEI mühendisleri, tekstil endüstrisinin sürekli değişen ihtiyaçları için müşteri gereksinim ve önerilerini pratik uygulamalara dönüştürüyor.

AEI bilgi birikimini Crealet’in çözgü besleme konusundaki derin bilgisi ile birleştirdiğinde, çözgülü örmede Crealet için yeni bir alan ve umut verici bir pazar fırsatı doğuyor. Makinelerini otomatik çözgü besleme ile yükseltmek isteyen müşteriler için artık dikkat çekici yeni bir seçenek bulunuyor. Wirz; ‘‘İşbirliklerimiz sayesinde, özellikle çözgülü örme makineleri için elektronik çözgü ipliği besleme ve dokuma fabrikalarında küçük ve büyük çözgü leventleri için çözgü hazırlama alanlarında ideal çözümler sunabileceğimize inanıyoruz.’’ diyor.

Crealet Geniş Ürün Yelpazesiyle Techtextil Fuarı’nda

21 – 24 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Techtextil Frankfurt fuarındaki Crealet standı gelişmiş ve özelleştirilmiş çözgü besleme sistemlerinin ve dokuma hazırlık çözümlerinin tek elden bir görünümünü sunuyor. Konularında son derece bilgili iki ortakla Crealet, artık çok daha kapsamlı bir bilgi birikimi ile danışmanlık yapıyor. Crealet ekibi, geniş ürün yelpazesini tanıtmak ve merak uyandıran soruları cevaplamak için dokumacılar ve çözgü örmecilerini salon 12.0’da B11 standında ağırlayacak.

COMMENTS