Techtextil, Texprocess ve Heimtextil Summer Special Tekstil Sektörünü Ağırladı

Toplam 117 katılımcı ülke, yaklaşık 63.000 ziyaretçi ve 2300 katılımcı ile Frankfurt fuar merkezindeki uluslararası tekstil fuarları yeniden başladı. Eş zamanlı olarak düzenlenen Techtextil, Texprocess ve Heimtextil Summer Special tekstil sektörünü Frankfurt’ta ağırladı.

Techtextil, Texprocess ve Heimtextil Summer Special Tekstil Sektörünü Ağırladı

Üç fuara en çok ziyaretçi gelen ülkeler; İtalya, Fransa, Türkiye, Büyük Britanya, Hollanda, Belçika, İspanya, Polonya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, Pakistan ve ABD oldu. Her üç iş platformunda da, hareketli sipariş faaliyetleri ve yüksek ziyaretçi kalitesi ve memnuniyetine ek olarak, kişisel küresel karşılaşmaların yoğun pozitif enerjisi özellikle dikkat çekiciydi.

Messe Frankfurt Yönetim Kurulu Üyesi Detlef Braun düzenlenen organizasyon ile ilgili şunları söyledi: ‘‘Dünya Frankfurt’ta yeniden buluştu. Pandemi nedeniyle verilen aradan hemen sonra uluslararası organizasyonlar ve teşvik edici yeni faaliyetler yeniden başladı. Tekstil ticaret fuarı sektörü geri döndü ve küresel gücünü gözler önüne serdi. Biz ve küresel Texpertise Ağımız, dünya çapında tekstil değer zincirini kapsayan 60 etkinlikle geleceğe olumlu bakıyoruz. Küresel zorluklar ile iç içe olduğumuz şu dönemde, BM Ortaklıklar Ofisi ile iş birliği içinde Bilinçli Moda ve Yaşam Tarzı Ağı gibi uluslararası ortaklıklarımızı genişletmeye devam edeceğiz.’’

Devam eden seyahat kısıtlamalarına rağmen, her üç ticaret fuarı da hem katılımcılar hem de ziyaretçiler açısından pandemi öncesi gerçekleşen ziyaretçi hacmine ulaştı. Avrupa ülkelerinin yanı sıra Pakistan, Hindistan, Kore ve ABD de en çok ziyaretçi çeken ülkeler arasında yer aldı. Ziyaretçi memnuniyeti de her üç organizasyon için de ortalama yüzde 91 ile yüksek bir düzeyde gerçekleşti. Eski ve yeni paydaşlarla yoğun canlı görüşmeler, kişisel bilgi alışverişleri sayesinde yeni küresel temaslar, doğrudan diyalogda spontane iş birliklerine imza atıldı.

Yaklaşık 1.000 milyar ABD doları olan küresel hacmi ve 2026 yılına kadar öngörülen yüzde 4,4’ün üzerindeki büyüme oranıyla tekstil sektörü en önemli küresel endüstrilerden biridir. Tekstil ve Tekstil Teknolojileri Başkan Yardımcısı Olaf Schmidt, konu hakkında şunları söyledi: “Tekstil sektörü, yüz yüze etkileşime ihtiyaç duyan ve yüksek büyüme oranına sahip bir pazar olmaya devam ediyor. Tedarik zincirinde büyük aksaklıkların yaşandığı bu dönemde, neredeyse tüm tekstil değer zinciri boyunca ürün yenilikleri için en önemli uluslararası pazar olan buradaki emsalsiz dönüşümümüzü tam olarak doğru zamanda piyasalara sunduk.”

Techtextil ve Texprocess geniş ürün ve hizmet yelpazesiyle göz doldurdu

Techtextil ve Texprocess’te, sürdürülebilir malzemeler ve işleme teknolojileri, otomasyon ve dijital süreçlerin yanı sıra yenilikler ve ilerici yeni gelişmeler, katılımcı firmaların ürün yelpazeleri boyunca sunuldu. Techtextil ve Texprocess Forum gibi konferans formatları ile bilgi ve ilham sağlandı.

Texprocess’teki katılımcılar yeni ürünlerini uluslararası alanda sergileme fırsatı da buldular. İlerici yaklaşımlar Texprocess veya Techtextil İnovasyon Ödülü ile ödüllendirildi. Polonya JUKI Başkan Yardımcısı ve İdari Genel Müdürü Paul van Bentum şunları söyledi, ‘‘Yüksek ziyaretçi sayısı bizi çok memnun etti. Fiziksel olarak tekrar bir araya gelmek güzel. Texprocess, distribütörlerimizi tek bir yerde toplamak için önemli bir platform. Ürünlerimizin ve müşterilerimizin ürünlerinin karışımına ek olarak, Texprocess İnovasyon Ödülü’nü kazanan AW-3S otomatik bobin sarma ve besleme cihazını da tanıtma imkânı bulduk.’’

Bir sonraki Heimtextil, 10-13 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bir sonraki Techtextil ve Texprocess, 23-26 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

COMMENTS