Devsan Firmasının Hedefi; Ticari Büyüme ve Ar-Ge’ye Yatırım

Kurulduğu 1990 yılında beri çözgü hazırlama makineleri ve cağlık üretimi yapan Devsan firması, Vietnam’dan Güney Afrika Cumhuriyeti’ne kadar uzanan geniş bir coğrafyada hizmet veriyor. Türkiye’nin servo motorlu ilk konik çözgü makinesinin üreticisi olan Devsan, teknoloji yatırımlarını sürdürmeyi hedefliyor.

Devsan Firmasının Hedefi; Ticari Büyüme ve Ar-Ge’ye Yatırım

Çeyrek asırdır çözgü hazırlama makineleri imalatı yapan Devsan, zaman içerisinde değişim gösteren tüm makine modellerinde üretim yapmaya başladı. Konik çözgü hazırlama makineleri, pamuklu ve ham kumaşlar için sıcak haşıllama öncesi seri çözgü makineleri ve cağlık hazırlama sistemleri Devsan firmasının standart üretim gamında yer alıyor.

Müşterilerine Endüstri 4.0 Desteği Sunuyor

Otomasyon, Endüstri 4.0, veri takibi gibi konuların çok güncel olduğu günümüz üretiminde, Devsan firması teknolojik endüstriyel ekipmanları kullanarak, kendi bünyesindeki güçlü mühendislik ekibi ile müşterilerine Endüstri 4.0 ve firma içi veri takibi uygulamalarında destek sunuyor. Ticari büyüme ve gelişme yanında, mühendislik, Ar-Ge ve personel eğitimine yatırım firmanın uzun vadeli hedefleri arasında yer alıyor.

Tasarım, mekanik, montaj ve otomasyon üretim adımlarının tamamı firma bünyesinde yapılıyor. Hızlı servis ve destek bu şekilde kolayca sağlanıyor.

Prusa, Yerli Tekstil Üreticilerinin Tercihi Oldu

Devsan firmasının 2016 yılında, müşterilerin hizmetine sunduğu Prusa modeli olan, yeni nesil konik çözgü hazırlama makinesi, hızla müşteriler tarafından beğeni kazandı. Prusa, operatöre sunduğu kullanım kolaylığı, yönlendirme, çözgüde oluşacak hataları önleme özelliklerine sahip son derece teknolojik ürün olarak adını duyurdu. Bu özellikleri ile markette yabancı firmalara karşı, yerli tekstil üreticilerimizin tercihi haline geldi. Günümüzün rekabetçi koşularında, ülkemiz ekonomisine ciddi katkıda bulunan Prusa serisinin; PRO (Profesyonel)  ve  STD (standart) olmak üzere iki farklı modeli bulunuyor. PRO modeli, ölçülebilen ve otomatik ayarlanan, cağlık iplik tansiyonu, lazer ölçümlü otomatik yastık ayar özelliği, çözgü ve aktarma olmak üzere iki ayrı gövdeden oluşuyor. STD modelinde ise reçete ile ayarlanabilen yastık ayar sistemi bulunuyor.

Her iki model, CNC tezgâhlarda işlenmiş gövdelere, hidrolik frenli durdurma tertibatı, Siemens PLC ve hareket kontrol ekipmanları özelliklerine sahip. Çözgü üniteleri ile cağlık sistemleri arasında uyumlu çalışma kolayca sağlanıyor.

Sıcak haşıllama için seri çözgü makineleri Devsan firmasının ürün gamında yer alıyor. 1.80 mt. den başlayıp 2.8 mt. enine kadar farklı makine üretimi yapılıyor. Sert kağıt baskı tamburu, kompakt hidrolik ünite, gelişmiş otomasyon donanımı, makinenin standart özellikleri arasında yer alıyor.

Devsan firması, müşteri ziyaretlerinin yanı sıra, geçmişte olduğu gibi sırası ile ITM-2022/İstanbul ve ITMA-2023/Milano fuarlarına da katılacak.

COMMENTS