Dockers®, Boyner ve Ecording’ten Doğa Dostu İş Birliği

Water Less®, Pamuk Kenevir ve Repreve® gibi sürdürülebilir tekniklerle üretim yapan Dockers® doğaya olan minnettarlığını Boyner ve sosyal girişim ecording ile güçlerini birleştirerek gösteriyor.

Dockers®, Boyner ve Ecording’ten Doğa Dostu İş Birliği

Dockers® tasarımcıları tarafından yaratılan Water Less® tekniği, üretim sırasında suyun yeniden kullanılmasına ve su tasarrufu sağlayan üretim süreçleri oluşturulmasına olanak tanıyor. Şimdiye kadar Water Less® teknikleri kullanarak 3 milyar litreden fazla su tasarrufu sağlayan marka aynı zamanda 2 milyar litreden fazla suyu geri dönüştürdü. Pamuktan daha çabuk büyüyen ve yetişirken daha az suya ihtiyaç duyan kenevir bitkisinden üretilen Pamuk Kenevir ise markanın kullandığı bir başka sürdürülebilir teknik. Eşsiz bir “pamuklaştırma” teknolojisi kullanan Dockers® kenevir lifini yumuşatarak pamuk gibi görünmesini ve hissettirmesini sağlıyor. Son olarak geliştirilen tekniklerden biri ise plastik şişeler gibi geri dönüştürülmüş materyaller kullanılarak elde edilen performans lifi Repreve®.

Dockers® bütün bu üretim modellerinin yanı sıra ecording’in ecoDrone adını verdiği insansız hava araçları ile havadan tohum topu atışı yaparak ana kaynağı olan doğayı koruma sözünü yerine getiriyor.

EcoDrone Nasıl Çalışıyor?

Ağaçlandırma çalışmalarına yeni bir bakış açısı getiren ecording, ecoDrone’larla erişimi zor alanlarda kalkış sağlayarak sadece 10 dakikada 2500 tohum atışı gerçekleştiriyor. ecording’in geliştirdiği “Ağacım Nerede” uygulamasıyla atışı gerçekleşen tohumlarınızın doğa ile nasıl buluştuğunu görebiliyor ve fidanınızın durumunu takip edebiliyorsunuz.

Siz de dilediğiniz Boyner mağazalarından ve www.boyner.com.tr’den satın aldığınız her bir Dockers® ürünü için tohum topu gönderebiliyorsunuz. Telefonunuza gelecek SMS’teki linke tıkladıktan sonra açılan panel üzerinden dilediğiniz ağacın tohumu için “Tohum Topunu Gönder” butonuna basarak atış emri verebiliyorsunuz. Daha sonra “Ağacım Nerede” paneli üzerinden tohumunuzun filizlenmesini ve güncel durumunu takip edebiliyorsunuz.

COMMENTS