Domo Chemicals, Performance Polyamides’i Satın Aldı

DOMO Chemicals, Solvay’in Avrupa’da faaliyet gösteren Performance Polyamides girişimini satın almak üzere anlaşma imzaladı.

Domo Chemicals, Performance Polyamides’i Satın Aldı

DOMO Chemicals, Solvay’in Avrupa’da faaliyet gösteren Performance Polyamides girişimini satın almak üzere anlaşma imzaladı.

DOMO Chemicals ve Solvay, Solvay’in Avrupa’daki Performance Polyamides girişiminin DOMO tarafından satın alınmasına ilişkin bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma kapsamında; Fransa ve Polonya’da yürütülen plastik mühendislik; Fransa’da yüksek performanslı elyaflar; Fransa, İspanya ve Polonya’da polimer ve ara ürün operasyonları yer alıyor. Anlaşma ayrıca, Fransa’da BASF ile DOMO iş birliği ile yürütülen Adipik Asit üretimini de kapsıyor. Girişimde, şu anda toplamda yaklaşık 1100 çalışanı bulunan Üretim, Satış, Teknik Destek, Ar-Ge ve İnovasyon hizmetleri yer alıyor. Yetkili rekabet makamlarının onayına tabi olan devir işleminin, 2019 yılı sonunda tamamlanması bekleniyor. DOMO tarafından nakit ve borçsuz olarak ödenecek satın alma fiyatı 300 milyon Euro tutarında.

Bu lider PA 6.6 işletmesinin devri ile Domo Chemicals şirket bünyesinde yürütülen naylon bazlı mühendislik malzemeleri çalışmaları önemli ölçüde güçlenerek Avrupa’nın liderleri arasında yer alacak olup, Avrupa pazarında PA6/6.6 şirketleri arasında ilk ona girecek. Sonuç olarak şirket, benzersiz teknoloji gücüne ve güvenli anahtar hammadde tedarik sistemini bir araya getirmiş olacak. Bir yandan geleceğe yönelik büyüme planları hızlanırken, diğer yandan inovasyonda entegre hareket etme gücüne de sahip olunacak. Devirden sonra Domo Chemicals’ın cirosu 900 milyon Euro’dan 1,6 milyar Euro’ya yükselecek.

DOMO Chemicals adına konuşan CEO Alex Segers, bu işlemi “ileriye doğru atılmış büyük bir adım” olarak değerlendirdi. Segers şöyle devam etti: “Her iki şirketin farklı ekiplerinin ve yetenekleri birleştirilerek, gelecekte daha sürdürülebilir ve güçlü bir inovasyon platformu ile yönetilen benzersiz ve rekabetçi bir entegre naylon çözüm tedarik sistemi (6 ve 6.6) kuracak ve böylece müşterilerimiz için mükemmelliğimizi artırmış olacağız.

Technyl®’in güçlü marka tanınırlığı sayesinde, DOMO’nun geniş kapsamlı tasarlanmış saf poliamid reçine portföyü DOMAMID®  ve dönüştürülmüş poliamid portföyü ECONAMID® de mükemmel şekilde tamamlanmış olacak. Her iki şirket de çalışanlarına kişisel gelişim ve kariyer için büyük fırsatlar sunmak istiyor.”

COMMENTS