Stoll Yeni Şirket Binasının Temelini Attı

Düz örgü makineleri üreticisi ve Reutlingen merkezli en büyük şirketlerden biri olan Stoll, şirket merkezini Stollweg 1, Reutlingen'den Reutlingen-Betzingen sanayi bölgesine taşıyacak.

Stoll Yeni Şirket Binasının Temelini Attı

Düz örgü makineleri üreticisi ve Reutlingen merkezli en büyük şirketlerden biri olan Stoll, şirket merkezini Stollweg 1, Reutlingen’den Reutlingen-Betzingen sanayi bölgesine taşıyacak.

Planlanan inşaat projesi iki aşamaya ayrıldı: Mevcut üretim binalarına ek yapılacak, ayrıca bir geliştirme ve müşteri merkezi kurulacak.

Stuttgartlı mimarlık afisleri ISIN + Co. GmbH & Co. KG, mimari bir yarışma sırasında en yenilikçi fikirlerini sundular ve bu projeye planlama ve inşaat aşamasında eşlik etme fırsatı yakaladılar.

Stoll, geliştirme merkezinin ilk inşaat aşaması için, Systembau Knecht Metzingen GmbH şirketini genel yüklenici olarak görevlendirirken, Reiner Schädler Bauunternehmung GmbH şirketi temel ve yapısal işleri devralacak. 26 Temmuz 2019’daki sembolik temel atma töreniyle, geliştirme merkezinin inşaatı resmen başladı.

Geliştirme merkezi, yaklaşık 70 çalışanı için aydınlık ve modern konferans salonları imkânı sunacak.

İkinci aşamada, Adolf-Kolping-Caddesinde modern bir müşteri merkezi kurulacak: Yaklaşık 100 çalışanı olan bina, konferans salonları ile verimli bir bina olma özelliği taşıyacak. Bu bina aynı zamanda Stoll showroom ve eğitim merkezi için de alan sunacak.

Stoll bu inşaat projesinde bir standart belirledi. Taşınma sonucunda, geliştirme, üretim ve yönetim iki binanın tamamlanmasından sonra tek bir yerde birleştirilecek.

Dokuma Örme

COMMENTS