Durak Tekstil Küresel Tekstil Endüstrisiyle Texprocess 2022’de Buluştu

Konfeksiyondan yatak endüstrisine, teknik tekstillerden ayakkabı endüstrisine kadar birçok farklı sektör için dikiş ve nakış iplikleri üreten Durak Tekstil, Texprocess 2022 fuarında, canlı ve renkli bir stant konseptiyle ziyaretçilerini ağırladı.

Durak Tekstil Küresel Tekstil Endüstrisiyle Texprocess 2022’de Buluştu

Durak Tekstil’in küresel tekstil endüstrisinin yakından takip ettiği fuardaki 30 m2’lik standı, görsellerle canlı bir iş alanına dönüşürken, aynı zamanda sürdürülebilirlik konseptini de öne çıkardı. Yüksek mukavemetli dikiş ve nakış iplikleri, anti-statik, su itici, geç tutuşur, UV korumalı, kesilmeye dayanıklı safe grubu iplikler, teknik iplikler ve %100 geri dönüştürülmüş ham madde kullanılarak üretilen recycled polyester iplikler fuarda sergilenen ürünler arasında yer aldı. Fuarda ayrıca sürpriz çözümlere de yer verdiklerini söyleyen Durak Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Direktörü Yiğit Durak; “Texprocess, her yıl ciromuzun %10’u kadar yatırım yaptığımız Ar-Ge departmanımızın gücünü göstermek ve yenilikleri sunmak için, her zamanki gibi doğru adres oldu.” dedi.

Durak Tekstil’in teknik ve recycled iplikleri fuarda öne çıktı

Yiğit Durak, Texprocess 2022 fuarında sergiledikleri ürünlerin detayları hakkında şu bilgileri verdi; “Oldukça geniş bir dikiş ve nakış iplikleri portföyüne sahibiz. Giyimden ev tekstillerine, ayakkabıdan teknik uygulamalara kadar birçok farklı uygulama alanları için ideal ipliklere sahibiz. Texprocess’in teknik tekstiller fuarı Techtextil ve ev tekstilleri fuarı Heimtextil fuarları ile birlikte aynı alanda ve eşzamanlı olarak organize edildiğini göz önünde bulundurarak, özellikle teknik tekstillere dönük ipliklerimizi ön plana çıkardığımızı söyleyebilirim. Fonksiyonellikleriyle ön plana çıkan, geç tutuşan, kesilme ve kopmaya dirençli ipliklerimiz büyük ilgi gördü. Bunun yanı sıra canlı renklerdeki nakış uygulamaları için de ipliklerimizi hem görseller hem de numunelerle sergiledik.”

Fuarda dikiş ve nakış ipliklerinin kullanılabileceği bütün sektörlerin hedefleri arasında bulunduğunu belirten Durak; verimlilik, kalite ve katma değer odaklı üreticilerle yeni iş birlikleri geliştirmeye öncelik verdiklerini kaydetti. Durak; “Teknik ipliklerimiz için oldukça geniş bir pazar bulunuyor. Örneğin son dönemde ciddi görüşmeler gerçekleştirdiğimiz iş güvenliği sektöründen üreticilerle Texprocess’te de buluşmayı planlıyoruz. Bunun yanı sıra, konfeksiyon, akıllı tekstiller, yatak ve spor ekipmanları endüstrilerinin yanı sıra, özel ihtiyaçlara yönelik üretim yapan işletmelere dikiş ve nakış ipliklerimizin teknik ve kalite avantajlarını göstereceğiz.” diye konuştu.

 “Avrupa en büyük pazarlarımız arasında öne çıkıyor”

Tekstil pazarında ciddi bir değişim ve dönüşüm yaşandığını ifade eden Yiğit Durak, Avrupa pazarında yüksek hacimli üretimin olmadığını, ancak yüksek kalite ve güvenliğe önem veren bir bölge olduğunu anlattı. Durak; “Avrupa katma değerli ürünlere talebin olduğu, fonksiyonellik ve verimliliğin öne çıktığı bir pazar. Bu anlamda, teknik tekstillerde Avrupa çok iyi bir referans noktasıdır. Bu alandaki ipliklerimizle Avrupa pazarında yıllardır oldukça aktif ve güçlüyüz. Bu pazardaki başarımızı artırmak için Avusturya ve Polonya satış ofislerimiz üreticilerle yakın temas halinde çalışmalarını sürdürüyor. Marka bilinirliğimizi artırmak ve güvenilir bir üretim partneri olarak öne çıkmak bizim için çok önemli. Önümüzdeki dönemde de Avrupa bizim için önemli bir pazar olmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

 

 

COMMENTS