Efi Reggiani BOLT: Tekstil Baskı Pazarında Devrim

Efi Reggiani’nin bir yıl gibi kısa bir sürede piyasaya sürdüğü yeni nesil tek geçişli (single pass) tekstil dijital baskı makinesi BOLT, gelişmiş, ultra yüksek performansa sahip. Dakikada 90 metreye kadar çıkan baskı hızıyla BOLT, dijital ve rotasyon teknolojisini birleştiren pazardaki en hızlı kumaşa dijital baskı yapan makine.

Efi Reggiani BOLT: Tekstil Baskı Pazarında Devrim

BOLT kullanıcılara yüksek çalışma süresi ve güvenilirlik, üstün performans, üstün tek tip baskı ve güvenilirlik, uzun baskı kafası ömrü ve minimum bakım gereksinimi sağlayarak, tekstil baskı pazarında devrim yaratıyor.

Efi Reggiani Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Adele Genoni, firma olarak BOLT’u üretmeye karar verme süreçlerini şöyle anlattı. “Tek geçişli baskı makinemizin gelişimi, Reggiani’nin dijital tekstil baskısındaki yenilikçi hızından, onun 70 yıllık tarihinden ve yüksek hacimli analog rotasyon (rotary) baskı konusundaki özel bilgisinden geliyor” dedi. Genoni sözlerini şöyle sürdürdü.

“Efi meslektaşlarının tek geçiş teknolojisinde dünya çapında kanıtlanmış başarısı ve en önemlisi, Efi Reggiani’nin tekstil müşterilerinin ihtiyaçlarını dinleme ve ilgilenmeye olan bağlılığı, en yeni baskı teknolojimizle inanılmaz sonuçlar elde etmemize olanak sağladı. Efi Reggiani BOLT, müşteriler için yüksek bir yatırım getirisi ile üstün verim ve kalite sunarak dijital tekstil tek geçişli baskının kurallarını yeniden yazıyor.”

ÜSTÜN BASKI KAFASI TEKNOLOJİSİ VE YÜKSEK PERFORMANSLI MÜREKKEP DAĞITIMI

BOLT, daha iyi ve aynı nitelikte bir baskı kalitesiyle üstün çalışma süresi sağlayan yenilikçi, düşük bakım gerektiren, hızlı başlangıçlı bir devirdaim baskı kafası sunuyor. Son teknoloji ürün baskı kafası konsepti ve yüksek performansı mürekkep dağıtım sistemi sayesinde BOLT, 600×600 inç başına nokta (dpi) çözünürlükte dakikada 90 metreye (saatte 8 bin metrekareye) kadar baskı hızına sahip. 5 ila 30 pikolitrelik damlacık boyutlarında yüksek kaliteli gri tonlamalı imaj oluşturma özelliğine sahip ve aynı zamanda müşterilerin tüm tasarım gereksinimlerini karşılayabilmeleri için üstün kaliteli 600×4.800 maksimum dpi çözünürlükte baskı sağlıyor. Daha az duruş süresine ve yüksek kaliteli özelliklere sahip EFI Reggiani BOLT, giyim, dekorasyon ve diğer pazarlardaki yüksek kaliteli ekolojik açıdan sürdürülebilir dijital tekstil baskı için artan gereksinimleri karşılıyor. İsteğe bağlı olarak benzersiz, yüksek hızlı işleme kabiliyeti sunan EFI Fiery® dijital baskı sunucusu (DFE) ile eşleştirilen BOLT baskı makinesi, 7/24 çalışma için tasarlanmış sağlam ve metre başına maliyeti düşürürken yüksek hacimli verimi arttıran endüstriyel bir platform. Baskı makinesinin yeni özellikleri ve geliştirmeleri şunları içeriyor:

Gelişmiş Bakım Özellikleri: Baskı makinesinin temassız silme sistemi baskı kafası ömrünü ve kalitesini uzatıyor. Ayrıca, baskı makinesi test kalibrasyon tarama ünitesi için yardımcı bir hizalama sistemi ile birlikte geliyor ve daha kolay bakım için çıkarılabilir baskı çubuklarına sahip.

Genişletilmiş Renk Gamı ve Üstün Baskı Kalitesi: Renk yönetimi ve esnek renk konfigürasyonlarında EFI uzmanlığı sayesinde müşteriler, sade renkler, geometrik desenler, ince çizgiler, koyu siyahlar ve düzgün degradeler içeren tasarımlar dâhil olmak üzere daha geniş bir çalışma çeşitliliğini kolayca üretebilir.

Dijital ve Rotasyon Teknolojilerini Birleştiren Tescili IP: İsteğe bağlı bir özellik olarak; kolayca bağlanabilen bir veya daha fazla analog baskı istasyonu; özel efektler için dijital baskı makinesine entegre edilebilir.

VERİMLİ, ÜSTÜN GÜÇLÜ EFI FİERY TEKNOLOJİSİ

Reggiani BOLT, maksimum performans için Fiery XB üzerinde çalışan; RIP ve renk yönetim teknolojisine sahip; EFI Fiery DFE özellikli Fiery DrivenTM baskı makinesi. Baskı makinesindeki Fiery teknolojileri, tekstil baskı işletmelerine; zorlu renkler, düzgün degradeler gibi en ince ayrıntısına kadar zorlu işleri başarıyla üretme kapasitesi veriyor. EFI renk bilimcileri, bu Fiery sistemi için özel algoritmalar ve özel tarama geliştirdi. Bunlar ayrıntıları kaybetmeden yüksek doygunluk ve en yüksek baskı modunu kullanırken bile; üstün renkler de dâhil olmak üzere canlı baskı sonuçları sunmayı sağlıyor.

Yeni Reggiani BOLT baskı makinesi için Fiery teknolojileri; güçlü bir tekstil ürünü için EFI Fiery DesignPro’ya 1 yıllık abonelik ve tasarımcıların Adobe® Creative Cloud® uygulamalarında çalışan moda tasarım paketini içeriyor. Ffiery DesignPro, renkli paketleri, raporları ve renkleri oluşturmak için gereken süreyi azaltıyor ve üretim için dosyaları saatler yerine dakikalar içinde hazır hale getiriyor.

EFI REGGIANI, TEKSTİLLER İÇİN DİJİTAL BASKIDA YÜKSEK HIZLI YENİLİK

BOLT baskı makinesi, Efi Reggiani inovasyonlarının önemli serilerinin en sonuncusu. Efi Reggiani geliştirmeler listesi iki yeni lansmanı içeriyor; 12 renkli baskıya kadar benzersiz performans sağlayan Colors dijital baskı makinesi ve in-line polimerizasyona sahip bağlayıcı çözeltili TERRA pigment mürekkebi.

COMMENTS