Autefa Solutions: Sektörün Öncüsü

Autefa Solutions, köklü geleneği ve piyasada başarılı geçmişi olan şirketlerin birleşiminden oluşuyor. AUTEFA, Fehrer, FOR ve Strahm gibi tanınmış markaların deneyimlerini birleştiren şirket, Avrupa'da yüksek kalite, dayanıklılık ve performansın simgesi konumunda.

Autefa Solutions: Sektörün Öncüsü

Türk nonwoven pazarında neredeyse tüm uygulamalar mevcut. Tipik iğnelenmiş nonwoven uygulamalarını şu şekilde sıralayabiliriz; Suni deri, otomotiv için üretilen keçeler, halılar ve halı tabanları, ısı ve ses yalıtımında kullanılan yalıtım malzemeleri, jeotekstiller, endüstriyel mendiller ve teknik keçeler. Sanayicilerimiz, son yıllarda, yüksek enerji maliyetleri nedeniyle enerji tasarrufu sağlayan, hata süresini sıfıra indiren ve bakım maliyetlerini azaltan çözümler talep ediyorlar. Ayrıca ürün kalitesi için de gittikçe artan bir talep var. Autefa Solutions nonwoven hatları, müşterilerin yüksek kaliteli kumaş üretimi, elyaf birleştirme, aktif ağırlık düzenleme ve minimum bakım gereksinimlerini karşılıyor.

Autefa Solutions Bölge Satış Direktörü Giacomo Meucci, sundukları hizmetleri şu sözlerle açıklıyor: “Autefa Solutions, nonwoven sektörünün lider makine üreticisidir. Taranmış ve çapraz serilmiş needlepunch hatlar, spunlace hatları ve thermo bonding hatları üreticisi olarak, nonwoven sektörü için elyaf hazırlama, tarak, iğneleme, thermo bonding, su jetli sistemler, fırınlar ve hat sonu ekipmanlarından oluşan geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Günümüzde müşterilerimiz hem daha talepkâr, hem de mümkün olan en düşük maliyet yükümlülüğünü üstlenmek istiyorlar. Sektörde, düşük bakım maliyeti ve yüksek esneklik ile bir araya gelen yüksek verimlilik eğilimi, Autefa Solutions’a gelen üst kalite makine taleplerini arttırıyor.“

Web Master FUTURA isimli tarak, yüksek hızda üretim için geliştirilen ve tasarlanan, özel olarak bakım maliyetlerini iyileştirmeye odaklanan bir ürün. tarağın farklı modülleri; besleme grubu, ana tambur, transfer grubu ve taraklardan oluşur ve her biri ayrı bir taşıyıcı üzerine yerleştirilir. Bu taşıyıcı vagonlar birbirine bağlanarak, temizlik ve bakım için kolay ve tam kapsamlı erişim sağlayan bir “tren” formu oluşturuyor. Çapraz sericimiz Topliner, WebMax çektirme sistemi ile birlikte kumaşta kalitenin anahtarını oluşturuyor. Çapraz serici Topliner, malzeme maliyetlerinde önemli bir düşüşe yol açan CV değerini optimize ediyor.

WebMax’ın iki çekim bölgesi saye- sinde, hafif bir ön-çektirme ve ana çektirme bölgelerinde hassas kumaş bir çektirme işlemi mümkün oluyor. Bu özellik, tüm hammadde türleri için yüksek hızlı üretimi garanti ederek sabit kaliteyi elde etmek bakımından özel bir öneme sahip.

Autefa Solutions, Stylus modeli tipik tek ve çift tablalı iğneleme makineleri, tandem iğneleme makineleri, velur (otomotiv için) iğne makineleri gibi geniş bir ürün yelpazesi sunarken, kağıt üreticilerine de özel iğneleme makineleri üretiyor. Müşterilerimiz, son derece güvenilir ve sağlam olan, 1 ile 16 metrelik çalışma genişliklerine sahip Stylus serisinden uzun yıllardır çok memnunlar. Makinenin tasarımı; piyasadaki en düşük titreşimsiz çalışma özelliği, metre başına 30.000 iğneye kadar iğne yoğunluğu ve sürekli çalışma sırasında 3000 RPM’e kadar vuruş frekansı gibi avantajlar sayesinde azami üretim imkânı sağlıyor.

Autefa Solutions; karbon, cam, aramid ve doğal elyafların işlenmesi ve geri dönüşümünde de yaratıcı çözümler sunuyor. Şirket 2010’dan bu yana geri dönüştürülmüş karbon elyafların nonwoven karbon elyafa dönüşümü ve yeniden kullanımına odaklanmış olup, üretim hatlarını piyasadaki önemli üretim merkezlerine başarıyla yerleştirmiş durumdadır.

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT