Ekoteks, Ekocord Jakar İpliklerini ITM 2022’de Sergileyecek

Ekoteks Tekstil Makina Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Nalbant, “ITM 2022 Fuarı bizim için hem yurt içi hem de yurtdışından yeni müşterilerle buluşmamızı sağlayacağı için çok önemli bir organizasyon.” dedi.

Ekoteks, Ekocord Jakar İpliklerini ITM 2022’de Sergileyecek

Ekoteks firması 40 yıla yakın bir süredir tekstil dokuma sektöründe özellikle; jakarlı dokumalara yönelik faaliyet gösteriyor. Bunların arasında; ev tekstili, havlu, dokuma etiket, kadife vb. üretim yapan sektörler bulunuyor. Yedek parça-aksesuar tedarikinin yanı sıra komple hazır dizimler (harnış) konusunda da uzmanlaşan firma, jakarlı dokuma aksesuarlarının üretimini ve satışını başarıyla yapıyor. Ekoteks Tekstil Makina Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Nalbant, “Makinelerin gereksinimleri doğrultusunda yüksek kaliteli hammaddeler ve kalifiye elemanlar ile hassas ve kaliteli yedek parçaları müşterilerimize sunuyoruz. ISO-9001-2015 kalite belgesine sahip olmamız kaliteyi öncelik olarak tutmamızı ve müşteri memnuniyetini sağlıyor. Yerli üretici olarak yurtiçindeki lider konumumuzu korumak; yurtdışında da bu ve bundan sonraki süreçlerde katılacağımız fuarlarla ürünlerimizin markalaşması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Kısa vadede hedefimiz ürünlerimizi ağırlıklı olarak yurtiçi ve yurtdışına satışını artırmak, orta ve uzun vadede ise yeni yatırımlar ile sektörel olarak gelişmek.” diye konuşuyor.

“ITM 2022 Yeni Müşterilerle Buluşmamızı Sağlayacağı İçin Çok Önemli Bir Organizasyon”

“ITM Fuarı bizim için hem yurt içi hem de yurtdışından yeni müşterilerle buluşmamızı sağlayacağı için çok önemli bir organizasyon” diyen Nalbant şöyle devam ediyor: “Son 2 yıldır Covid-19 nedeniyle yapılamayan ITM Fuarı’nı nihayet bu sene gerçekleştireceğimiz için çok mutluyuz. Bu süre içerisinde gelişen tekstil sektörüne paralel Ar-Ge ve Ür-Ge’ye önem vererek ürün ve hizmet çeşitlerimizi artırdık. Komple jakar dizimlerinin ana malzemeleri olan ürünlerden jakar ipliklerinin seri üretimini başarıyla gerçekleştirdik. Komple yaylı gücü ve fiberler yanında bu fuarda sergileyeceğimiz Ekocord jakar ipliklerini 2018 yılından itibaren üretmeye başladık. Fuarın bir süredir yavaşlayan sektöre hızlanması yönünde bir ivme kazandıracağını öngörüyorum. Katılımcılar ile ziyaretçilerin tekrar bir araya gelmesiyle yeni yatırımların hayata geçeceğini umuyorum.”

 

 

COMMENTS