Benninger Laboratory ve Intercord Şirketinden Yeni Tek Uçlu Kord İplik Hattı

Ortak şekilde geliştirilen Benninger Laboratory yeni Tek Uçlu Kordon Hattı 18 aylık çalışmadan sonra, Intercord Thueringen'de başarıyla kuruldu ve çalıştırıldı. Hat, 30 m/dk'lık bir hızda çalışıyor ve en yüksek kalitede teknik ipliklerin geliştirilmesi ve küçük hacimlerde seri üretimi için kullanılıyor.

Benninger Laboratory ve Intercord Şirketinden Yeni Tek Uçlu Kord İplik Hattı

Benninger Laboratory üretim hattının en yeni nesli, gereken miktarda genişletilebilen modüler bir sistem konseptine dayanıyor. Bu sistem, yenilikçi teknik ipliklerin ve teknolojilerin geliştirilmesi için neredeyse sonsuz olanaklar sunuyor. Bahsi geçen makine Intercord şirketi ile birlikte geliştirildi ve kurulumu tamamlandı. Makine, müşterilerin kendine özgü gereksinimlerini dikkate alabilecek şekilde tasarlandı. İplikler yeni ve çok yönlü bu sistemde emprenye ediliyor, kaplanıyor, kurutuluyor ve ısıl fiksaj yöntemiyle sertleştiriliyor. Benninger’in üretimi olan bu ünite, laboratuvar ölçeğinden üretim ölçeğine mükemmel bir dönüştürülebilirlik sunuyor. Ayrıca, yeni geliştirilen bu makine daha önce uygulanmamış süreçleri ve üretim tariflerini uygun şekilde test etme imkânı sunuyor.

Intercord Thueringen, özel uygulamalar için yüksek kaliteli teknik iplikler üreten Alman firmadır. Intercord iplikleri, diğer uygulamalarının yanı sıra, tahrik kayışlarında, hortumlarda, lastiklerde ve havalı süspansiyon sistemlerinde takviye malzemesi olarak kullanılır. Benninger, İsviçreli bir tekstil makinesi üreticisidir ve lastik kord sistemi çözümlerinde uzmandır. İki şirket, 20 yılı aşkın bir süredir güvenilir ve profesyonel iş ilişkilerini sürdürüyorlar.

Intercord Muhlhausen GmbH’nin Genel Müdürü Ramazan Yasbay, konuşmasında şunları vurguladı: ‘‘Uzun yıllardır süregelen ortaklığımız ve bu süre zarfında gerçekleştirilen güven ve başarılı çalışmalar için Benninger Zell GmbH’ye, yürekten teşekkür ediyoruz. Yeni nesil laboratuvar hatlarını tüm dünyaya sunabileceğimiz çalışmalarımızın temellerini beraber atmış olduk.’’

COMMENTS