Mayer&Cie., Güvenilir ve Popüler Ürünleri İle ITM 2022’de

Alman yuvarlak örgü makine üreticisi Mayer & Cie., pandemi nedeniyle verilen dört yıllık zorunlu bir aradan sonra, Türkiye temsilcisi Mayer Mümessillik (MMÜ) ile birlikte İstanbul’da düzenlenecek olan Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı'nda (ITM) bir kez daha müşterileri ve ziyaretçiler ile bir araya gelecek.

Mayer&Cie., Güvenilir ve Popüler Ürünleri İle ITM 2022’de

Mayer & Cie., Salon 8’deki Stand 713’te üç makinesinin tanıtımını yapacak: D4-2.2 X interlok makinesi, double jarseler için OV 3.2 QCe ve süprem kumaşlar için MV 4 3.2 II.

Mayer & Cie. ve MMÜ ekibi için fuarın odak noktası; müşteriler, tedarikçiler ve ortaklarla yüz yüze temaslar olacak. Uluslararası arenadaki gergin duruma rağmen hem üretici firma hem de temsilcisi, Türkiye pazarının orta vadeli görünümü konusunda olumlu görüşe sahip.

Özel kabiliyetlere sahip iyi bilinen makineler: Çift jarse kumaşlar için OV 3.2 QCe

Mayer & Cie.’nin ITM Fuarı’nda sergileyeceği makine portföyü denenmiş, güvenilir ve popüler üniteler olacak. OV 3.2 QCe, hem filament hem de sentetik elyaf ipliklerde ördüğü interlok kumaşlar ve çift jarse yapılar konusunda uzman bir makine. OV 3.2 QCe ünitesi bir dönüştürme kiti ile 8 kilitli yapılar, ara parça kumaşları ve ince ölçüler üreticisi olarak da değerlendirilebilir. Makine üç tezgâh ölçüsü seçeneği ile sunuluyor: Açık en, endüstriyel ve dev tezgâh ölçüsü. Türkiye Bölge Satış Müdürü Stefan Bühler bu makine hakkında şunları ifade ediyor: ‘‘OV 3. 2 QCe’nin yıllardır en popüler makinelerimizden biri olması boşuna değil. Ağırlıklı olarak spor giyim, eğlence ve dış giyim için kullanılır.’’ İstanbul’da sergilenecek olan OV 3.2 QCe, 30 inç ebadında ve E40 kalibreli bir model olacak.

İnce ribana ve interlok kumaşlar için D4-2.2 X

Çift jarse D4-2.2 X ünitesi, E28 kalibreye kadar ince ribanalı kumaşları örmek için büyük bir farkla en iyi seçim. Spacer ve interlok kumaşlar da makinenin repertuarının bir parçası. Hem silindir hem de kadran kamında elastomerik kaplama üretebiliyor. D4-2.2 X bu işlemlerden hangisini yapıyor olursa olsun, bunu etkileyici bir üretkenlik ile gerçekleştiriyor.

Süprem sektöründe esneklik için MV 4 3.2 II

Süprem kumaş sektöründe, köklü Alman firması kelimenin tam anlamıyla mükemmel bir çözüm sunuyor. ITM Fuarında sergilenecek olan MV 4 3.2 II ünitesi, bir E38 kalibresi üzerine örüyor. Makine ayrıca E14’ten E60’a kadar olan kalibreler için de ayarlanabiliyor. Ayrıca, pike ve çift pikeden tek iplikli yapağı ve pürüzsüz süprem kumaşa kadar uzanan bir repertuarıyla son derece esnek bir ünite.

Türkiye umut vadeden bir pazar

Küresel ekonominin karşı karşıya olduğu zorlukların, son derece geniş kapsamlı olduğunu söyleyen

Mayer & Cie. Türkiye Bölge Satış Müdürü Stefan Bühler; “Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, tedarik zincirindeki aksaklıklar, hammadde kıtlığı ve artan fiyatları ile hızla yükselen enerji fiyatları ciddi manada belirsizlik yaratıyor.’’ dedi. Ayrıca Türkiye’de yükselen enflasyon ve 2023’teki seçimler var. Buna rağmen Bühler ve Mayer & Cie.’nin Türkiye temsilcisi MMÜ firmasının CEO’su Kahraman Güveri piyasaya olumlu bakıyor.

Kahraman Güveri, özellikle standart ürünler için hacimli siparişlerin arttığını açıklıyor. Bu durumun da yeni yatırımlara, yeni şirketlere ve daha sonra bazı yerlerde yeni makinelerle değiştirilmesi gereken yenilenmiş makinelere yönelik artan talebe yol açacağı öngörülüyor. Ayrıca eski komisyon tüccarlarının artık kendi başlarına işletmeler haline gelmesi de önemli bir faktör olarak değerlendiriyor.

Bunun dışında Türkiye’nin, Avrupa’ya yakınlığı sayesinde oldukça avantajlı bir durumda olduğunu ve ulaşım rotalarının çok elverişli olduğunu söyleyen Stefan Bühler sözlerini şöyle tamamlıyor; “Bu lokasyon avantajı, siparişleriyle birlikte ülkeye yeni yaklaşımlar, yeni tasarımlar ve yeni teknolojiler getiren büyük üretici markaları cezbediyor.’’ Türkiye’nin zaten çok gelişmiş tekstil sektörü de uluslararası firmalara güven verdiğini belirten Kahraman Güveri, en azından önümüzdeki birkaç yıl içinde öngörülemeyen bir şey olmadığı sürece kendilerinden emin olabileceklerini ifade ediyor.

ITM Fuarı önemli bir platform

Pandemi nedeniyle dört yıl aradan sonra düzenlenen fuara katılımın pandemi öncesine göre nasıl olacağı henüz belli olmadığını ifade eden Stefan Bühler; ‘‘ITMA ile birlikte ITM, ticaret fuarı takviminde kesinlikle öne çıkan bir organizasyon. Bu yıl düzenlenecek olan fuarda eskisi kadar büyük bir uluslararası katılımın gelip gelmeyeceği konusunda şüphelerim var. Yine de heyecanla bekliyoruz. Müşteriler ve ortaklarla doğrudan, yüz yüze iletişimin yerini hiçbir şey tutamaz ve iki yıllık çevrimiçi toplantılardan sonra böyle bir organizasyon acil bir gereklilik haline geldi.’’ dedi.

 

 

COMMENTS