Elteksmak’ın Tasarımlarına Design Turkey 2018‘de İki Ödül

Kontüni Tumbler Kurutma Makineleri, Ram Makineleri, Bantlı Kurutma Makinesi, Baskı Sonrası Buharlama/ Fikse Makineleri ve Fular Üniteleri üretimi yapan Elteksmak, tasarımlarıyla ödüle layık görüldü.

Elteksmak’ın Tasarımlarına Design Turkey 2018‘de İki Ödül

T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliği ile düzenlenen ve inovasyon ile markalaşma alanında Türkiye’nin en prestijli yarışması olan Design Turkey 2018 Endüstriyel Tasarım’ın sonuçları açıklandı. Elteksmak, POSLU Gen.3 Ramöz makinası ve Yüksek Basınçlı Fular makinesi ile en iyi tasarım ödüllerine layık görüldü. Elteksmak başarısını bir kez daha perçinlerken, Tekstil kurutma teknolojileri alanında da yenilikçi olduğunu gözler önüne serdi.

Poslu Ram makineleri tekstil terbiye proseslerinde enerji verimliliğini en üst seviyeye çıkarmak üzere tasarlandı. Geniş aksesuar yelpazesi ile her tip kumaş prosesine kolaylıkla adapte edilebiliyor. Poslu Ram Makinesi, 4’lü motorüze yapısı, çapraz yerleştirilmiş kabinleri ve özel değişken profilli düze üfleme sistemi ile sıcak havanın kumaşın her bir noktasına eşit şekilde taşınmasını ve buna bağlı olarak kurutma/ fikse prosesinde maksimum stabiliteyi garanti ediyor.

Fular Üniteleri aynı temel üzerine tasarlanmış iki farklı sistemden oluşuyor. Birinci sistem konvansiyonel fularlara eşdeğer Standart Fular Ünitesi ve ikinci sistem ise yüksek sıkma efekti gerektiren uygulamalar için konvansiyonel sistemlere göre sıkma ve fular sonrası pick up değerlerinde fark yaratan Yüksek Basınçlı Fular ünitesi.

 

COMMENTS