Uslan Arge, TÜBİTAK Desteği ile Geliştirdiği İplik Üretim Makinesini Satışa Sundu

Ar-Ge, mühendislik, danışmanlık, imalat, ihracat ve ticaret şirketi olan USLAN Arge; polyester FDY, POY ve BCF iplik üretim makineleri imalatı yapıyor.

Uslan Arge, TÜBİTAK Desteği ile Geliştirdiği İplik Üretim Makinesini Satışa Sundu

Firma, günlük 8 ton iplik üretim kapasitesine sahip TÜBİTAK desteği ile geliştirdiği Polyamid POY iplik üretim makinesini, İstanbul’da faaliyet gösteren sektörünün lider firmalarından birine kurdu.

Gaziantep Üniversitesi’ndeki Teknopark’ta faaliyet gösteren ve polyester FDY, POY ve BCF iplik üretim makineleri yapan USLAN Arge, Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği TRICOLOR BCF halı ipliği üretim makinesini deneme üretimine aldı.

Polyamid POY iplik üretim makinesi, İstanbul’da faaliyet gösteren sektörünün lider firmalarından birine kuruldu. USLAN BCF9/3C üç renkli BCF halı ipliği üretim makinesi, montaj ve deneme çalışmalarının başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından pazara sunuldu.

Üç ekstruderli, üç sarıcılı yapıya sahip olan USLAN BCF9/3C, 800-3000 denye aralığında üç renkli polipropilen ve polyester BCF iplik üretebiliyor. Ayrıca makine, 3000 m/dak sarım hızına kadar çıkabiliyor. Üretiminin yüzde 60’ını ihraç eden USLAN Arge, günlük 8 ton iplik üretim kapasitesine sahip olan makine- sini; Mısır, Özbekistan, Brezilya, Suudi Arabistan’da satışa sundu.

COMMENTS