Epson Ve For.Tex. Genesta Floresan Mürekkeplerini Piyasaya Sürdü

Yeni renkler Floresan Flavin (sarı) ve Floresan pembesi renklerinin eklenmesiyle, Genesta asit mürekkep tonları artık 13 ulaştı.

Epson Ve For.Tex. Genesta Floresan Mürekkeplerini Piyasaya Sürdü

Dijital tekstil baskı teknolojisinin öncüsü olan Epson yan kuruluşu olan ve boyalar, kalınlaştırıcılar ve tekstil hazırlık / son işlem ürünlerinin üretiminde lider For.Tex, Genesta Floresan Sarı ve Genesta Floresan Pembe renklerinin kullanıma hazır olduğunu açıkladı.

3 ve 10 litre miktarlarında mevcut olan bu iki renk, Genesta asit mürekkep çeşitlerindeki toplam renk sayısını 13’e çıkardı. Mayo ve spor giyim sektöründe aranan floresan renk tonları, özellikle poliamid kumaşlara baskı yapmak için üretildi.

For.Tex Başkanı Pietro Roncoroni, “Bu yeni mürekkeplerin pazara sürülmesi, baskıcıların diğer pazar sektörleri için tekliflerini genişletebilecek olan müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlıyor. Geleneksel uygulama alanlarına ek olarak, kadın giyim sektörü de bu floresan efektlere ilgi gösteriyor. Dijital tekstil baskısı büyük ilerleme kaydediyor ve bu yeni mürekkeplerin kullanılabilirliği uygulama alanlarına önemli bir katkı sağlıyor.” dedi.

“Ürünlerimiz Floresan Renkler Gerektiren Plaj Kıyafetlerinde Kullanılıyor”

Yeni floresan renkleri kullanan müşterilerden biri, Como merkezli bir baskı şirketi olan Lico Print. Yeni mürekkepler hakkında açıklama yapan firma sahibi Mauro Livio, şunları söyledi: “Ürünlerimiz, genellikle parlak ve floresan renkler gerektiren plaj kıyafeti ve streç spor kumaş pazarlarında kullanılıyor. Bu ilkbahardan beri heyecanla kullandığımız Genesta floresan mürekkeplerinin piyasaya sürülmesinden bu yana, artık müşterilerimizin tüm gereksinimlerini karşılayabiliyoruz ve şu andan itibaren üretim aşamasında olan birkaç sipariş aldık.”

Epson ile işbirliği içinde For.Tex tarafından geliştirilen Genesta mürekkepleri, üretim güvenilirliği ve tüm elyaflarda baskıların renk haslığı açısından en yüksek kalite standartlarını karşılıyor. Asit, reaktif, dispers, pigment ve süblimasyon mürekkeplerini içeren seri, geniş ve mükemmel dengelenmiş bir renk alanını kapsıyor. En yüksek baskı performansını sağlamak için tamamen gazdan arındırılmış, kafaların temizleme döngüsünü azaltmaya izin vererek, tüketimi önemli ölçüde azaltıyor. Mürekkepler, 1, 3 ve 10 litrelik, termal olarak kaynaklanmış çok katmanlı alüminyumdan yapılmış, tamamen çıkarılabilir kartuşlarda bulunuyor. Bu, toplam güvenilirliği sağlıyor, atıkları azaltıyor ve en yüksek standartlarda üretiliyor. Her kartuşta yanlış mürekkebin kazara yüklenmesini önlemek için benzersiz bir çip bulunuyor.

COMMENTS