Lenzing’den REFIBRA Teknolojisine Sahip TENCEL Elyafları

Öncü REFIBRA™ teknolojisi, Ev & Dekorasyon pazarına girerek yeni bir aşama daha kat ediyor. REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Home, artık hiç olmadığı kadar fazla imkân sunuyor. Müşteriler tanınmış elyaf kalitesine sahip geniş bir Ev & Dekorasyon ürün yelpazesine ulaşabiliyor, üstelik şimdi ilk defa iyileştirilmiş sürdürülebilir elyaf üretimi ile.

Lenzing’den REFIBRA Teknolojisine Sahip TENCEL Elyafları

TENCEL™ markalı Lyocell elyaflar ev tekstiline döngüsel ekonomiyi getiriyor

Artık çok daha fazla müşteri, sürdürülebilir satın alma tercihleri yapmak istiyor. REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Lyocell elyaflar bunun için iyi bir çözüm sunuyor. REFIBRA™ teknolojisi, gerçek bir sürdürülebilir teknolojidir. REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Lyocell elyaflardan yapılan ürünler iki inovasyonu bir araya getiriyor: TENCEL™ Lyocell elyafların çevre dostu, kapalı döngü üretim süreci ile pamuk artıklarının önemli oranda ileri dönüşümü. Kesme işleminden kalan pamuk artıklarından yapılan hamurla ağaç hamurunu birleştiren yeni saf TENCEL™ Lyocell elyafları, Ev tekstili için iplik ve kumaş üretiminde kullanılıyor. Bu yenilikçi elyaflar, Lenzing’in döngüsel ekonomiye olan yolculuğunda önemli bir adıma işaret ediyor.

REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ elyaflarında tam şeffaflık

Lenzing, müşterilerin REFIBRA™ teknolojisi ile üretilen TENCEL™ elyaflarını içeren ürünleri satın aldıklarında, bu ürünlerin gerçekten sürdürülebilir TENCEL™ Lyocell elyafından yapıldığını doğrulayan yeni bir tanımlama sistemi geliştirdi. Uzun tedarik zincirinden geçtikten sonra bile TENCEL™ Lyocell elyafları nihai üründe tespit edilebilir. Böylece tüm üretim sürecinde şeffaflık desteklenir.

Ev tekstilleri için REFIBRA™ teknolojili TENCEL™

Ev ve Dekorasyon Global İş Geliştirme Müdürü Ebru Bayramoglu, “REFIBRA™ teknolojili farklı TENCEL™ elyaf türlerini ilk defa pazara sunabiliyoruz. Heimtextil Fuarında ilk olarak REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Lyocell elyaflarından yapılan ev ürünlerini gururla tanıtacağız. İş ortaklarımız, Avrupa ve ABD’li son kullanıcılar için bu ürünleri Çin, Hindistan, Türkiye ve Avrupa’da üretiyorlar. Böylece tüketiciler artık ev tekstillerinde döngüsel ekonomiyi destekleme imkânına kavuşuyor” diye açıklıyor. Ebru Bayramoglu, “Artık Lenzing, nevresim takımları ve dolgulu ürünler üretimini mümkün kılan REFIBRA™ teknolojisi ile geniş bir TENCEL™ Lyocell elyaf portföyü sunabiliyor,” diyor.

Bu ürünler TENCEL™ Lyocell elyafların tüm özelliklerini taşıyor. Nevresim takımları ve yorganlar yüksek nem emme özelliği ile kumaş yüzeyinde bakteri oluşumuna elverişsiz bir ortam sunar. Ayrıca pürüzsüz elyaf yüzeyiyle nevresim takımları cilt üzerinde nazik bir dokunuş hissi bırakır. Tüm bu özellikleri, gece boyu güzel bir uykuya katkıda bulunur. Ve REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Lyocell elyaflarından yapılan havlular orijinal özelliklerini kaybetmezler. Defalarca yıkamadan sonra dahi yumuşaklığını korurlar ve banyoda uzun süre kullanılabilirler.

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT