Epson’dan Doğrudan Giysiye Baskı Yapan Yeni Bir Makine

Epson, endüstriyel düzeyde ilk doğrudan giysiye (DTG) baskı yapan makinesi Epson SureColor SC-F3030'un piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu son ürün, yüksek verimlilik için tasarlanmış sağlam bir DTG baskı makinesidir.

Epson’dan Doğrudan Giysiye Baskı Yapan Yeni Bir Makine

Merkezi Japonya’da bulunan Epson, inkjet, görsel iletişim, giyilebilir cihazlar ve robotikte yenilikleri teşvik etmeye ve müşteri beklentilerini aşmaya odaklanmış bir firmadır. Yeni baskı makinesi; giysi serigrafi baskıcıları, e-ticaret müşterileri, toptancılar ve kişiselleştirilmiş tişört baskı işiyle uğraşan yeni girişimleri hedefliyor.

Bu baskı makinesi, orta ve büyük ölçekli giysi ve tişört üreticileri için düşük bir toplam mülkiyet maliyeti (TCO) sunuyor. SC-F3030, yüksek düzeyde doğruluk sunuyor ve karmaşık tasarımları bile açıktan koyu renklere kadar çeşitli pamuklu giysiler üzerine basarak işletmelerin hızlı geri dönüş süresi sunmasına olanak tanıyor.

Açık renkli gömlek üzerine baskı 14 saniyede yapılırken koyu renk bir giysiye baskı 26 saniye sürüyor. Yeni askı plakaları ve otomatik yükseklik ayarı, çerçevesiz yerleştirme için isteğe bağlı tutma pedleri ile daha hızlı yüklemeye olanak tanıyor. Epson SureColor SC-F3030, bir metin ve grafik karışımı içeren karmaşık yüksek kaliteli görüntülerin üretimini sağlayan Epson Garment Creator ile birlikte teslim ediliyor.

Epson muhasebe yazılımı maliyet kontrolüne ve yeni Epson Bulut Çözümü PORT (Profesyonel Yazıcılar için Uzaktan İzleme Sistemi) çözümü, gelişmiş yönetim, güvenlik ve operasyonel desteğe yardımcı oluyor. Bu yazılımlar, yeni baskı makinelerini oldukça işlevsel hale getiriyor. Epson, işletmelerin daha verimli olmasına ve baskı iş akışını optimize etmesine yardımcı olmak için gelişmiş üretkenlik ve oldukça dayanıklı tasarım gibi unsurları piyasaya sürdü. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre; yeni SureColor SC-F3030 baskı makinesi, mürekkepsiz nozul durumu izleme ve minimum israfla tutarlı çıktı sağlayan gelişmiş otomatik temizleme ile tasarlandı.

Epson Precision Dot teknolojisi ve gelişmiş VSDT, gelişmiş parlaklık (dMax) ve gamutun yanı sıra üstün tonlama ve ayrıntıyla sağlam ve tutarlı renkler elde edilmesini sağlıyor. Doğal ve sentetik elyaf karışımı içeren açık ve koyu renklerde çok çeşitli kumaşları destekliyor.

Büyük kumaş tabanlı bir kafa sileceği ve uygun maliyetli torba bazlı mürekkep kullanan bir toplu mürekkep besleme sistemine sahiptir. Sarf malzemeleri daha uzun süre dayanıyor, daha az sıklıkta değiştirme gerektiriyor ve daha az atıkla sonuçlanıyor. Kullanımı kolaydır, ergonomik yükseklikte bir stand üzerinde veriliyor, standart 240V güç kaynağıyla çalışıyor ve ayarlanabilir ekran ayarlarına sahip dokunmaya duyarlı bir kontrol panelini kapsıyor.

Baskı makinesi, ağır hizmet motorlarına, tamamen yeni doğrusal hareket kılavuzlu taşıma sistemine, ekstra büyük tüy tutuculara ve kendi kendini yıkayan kapak sistemine sahip en yeni baskı makinesi motoruyla birlikte geliyor. PORT uzaktan izleme sistemi olan Epson Bulut Çözümü, verimliliği daha iyi yönetmek ve baskı iş akışını optimize etmek için baskı makinesinin filo üretiminin canlı bir görünümünü sunuyor.

COMMENTS