Esquel Uster® Quality Expert ile Entegre Veri Analizi Kullanmanın Faydalarından Yararlanıyor

Esquel şirketinin yenilikçi süreçlere ve iş yöntemlerine olan bağlılığı onu Uster Technologies için ideal bir ortak haline getiriyor. Uster Technologies, Esquel firmasına dünya standartlarında veri analizi ve şeffaflık yoluyla mükemmel kalite ve verimlilik sunma konusunda yardımcı oluyor.

Esquel Uster® Quality Expert ile Entegre Veri Analizi Kullanmanın Faydalarından Yararlanıyor

Esquel şirketinin yenilikçi süreçlere ve iş yöntemlerine olan bağlılığı onu Uster Technologies için ideal bir ortak haline getiriyor. Uster Technologies, Esquel firmasına dünya standartlarında veri analizi ve şeffaflık yoluyla mükemmel kalite ve verimlilik sunma konusunda yardımcı oluyor.

Bir şirketin herkesçe bilinen bir ‘endüstri lideri’ haline gelebilmesi özel bir çaba gerektirir. En üst seviyede verimlilik, optimize edilmiş kalite ve toplam müşteri memnuniyeti için sürekli bir gayret içerisinde olarak bu mevcut konumu korumak daha da zordur. Çin merkezli Esquel şirketi tam olarak bu özelliklere sahip bir firma.

Esquel Textile firmasının Genel Müdürü Li Guanghai düşüncelerini şu şekilde ifade ediyor: ‘‘Esquel ve Uster arasında uzun yıllardır süren işbirliği süresince, her iki şirketin de birçok ortak noktası olduğunu öğrendik: Devamlı surette kalite arayışı düşünce tarzını paylaşıyoruz.’’

Bu düşünce tarzı şunu kazandırıyor; Esquel sadece müşterilerinin kalite gereksinimlerini karşılamayı amaçlamakla yetinmez, aynı zamanda süreçlerini iyileştirmeye ve kaynakların optimum kullanımı ile sabit bir ürün kalitesi sunmaya çalışır. Örneğin Esquel, Uster® Statistics yazılımı sayesinde üretim kalitesini kontrol etmek adına ürettiği iplikleri diğer firmaların iplikleri ile karşılaştırıyor. Yüksek kalite standartları ve Uster® sistemlerine yapılan yatırımlar, Esquel’i sertifikalı bir Usterized® dokuma fabrikası olarak nitelendirilmesine olanak sağlıyor. Bu kalite sertifikası, bir dokuma tesisinin düzenli denetimlerden geçtiğini ve sürekli yüksek kalitede iplik ürettiğini kanıtlıyor.

Gelecek: Gerçek Zamanlı Veri Takibi

Bu sistem, üretim hatlarından veri analizi yöntemi ile elde edilen gerçek zamanlı bilgileri bir araya getiriyor. Bu şekilde, üretim aşamalarında çok ilerlemeden, makinelerin durdurulmasına veya son ürünün kusurlu olarak üretilmesine mahal vermeden çok önce olası hatalar ortadan kaldırılabiliyor. Bu önleyici hareket, tüm üretim döngüsünün gelecekte elde edeceği üretim sonuçlarını da iyileştiriyor.

Bu noktada, Esquel, yenilikçi üretimin ön saflarında yer alıyor ve Kalite Yönetimi PlatformuTM ile tecrübe ettiği olumlu deneyimini paylaşıyor. Birbirleri ile bağlantısı olmayan laboratuvar cihazlarından gelen bilgileri ayrı ayrı işlemek yerine, Uster® Quality Expert verileri birleştiriyor. Genel Müdür Li Guanghai bu konuda şunları söylüyor: ‘‘Artık, hammaddeden ipliklere kadar, laboratuvar ve süreç içi testlerinden elde edilen tüm verileri birleştirerek bir araya getirebiliyoruz. Bu, her türlü duruma daha hızlı yanıt vermemize, üretim sırasında reaktif davranabilmemize ve böylece ürünlerimizde istikrarlı bir kaliteyi temin etmemize olanak sağlıyor.’’

Kalite kontrol yöneticisinin işleri hafifliyor

Kalite Kontrol ve Güvence Departmanı Müdür Yardımcısı Hai Yang, Uster® Quality Expert yazılımı kullanarak tüm ekibi için zaman tasarrufu sağladığını belirtiyor: ‘‘Tüm verileri tek bir sistemde bir araya getiren Uster® Quality Expert laboratuvar personelimizin iş yükünü önemli ölçüde azaltıyor. Ve Assistant Q’nun üretim için verdiği öneriler ve ipuçları günlük işlerimi çok daha kolay hale getiriyor. Veri girişi ve bu verilerin değerlendirilmesi ile ilgili iş yüküm oldukça azaldı ve hatta bu yazılım sayesinde uzun vadeli kalite eğilimlerini bile belirleyebiliyorum.’’

Bu, Esquel’in istikrarlı olarak yüksek kalite seviyesinde iplik üretmesine olanak sağlıyor. Ayrıca, yazılımın Yönetim Platformu içinizi rahatlatacak şekilde işleyişe hâkim olmanıza imkân tanıyor. Yang bu konudaki fikirlerini şu şekilde ifade ediyor: ‘‘Uster® Mobile Alerts, sorunları eskisinden çok daha hızlı çözmeme imkân veriyor. Nerede olursam olayım, sisteme bağlanabilir ve her şeyin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirim – veya değişiklik yapılması gerekiyorsa hemen müdahale edebilirim.’’

Daha yüksek düzeyde verimlilik, daha yüksek oranda sürdürülebilirlik

Esquel firması, 1978’deki kuruluşundan bu yana, pazar liderliği hedefini daima insanlara ve çevreye özen gösterme taahhüdü ile birlikte yürütüyor. Firma, Uster Technologies ile kalite ve sorumluluğa aynı derecede önem veren uzun vadeli bir ortak bulmuş oldu.

Esquel, tüm kaynakların israf edilmeden dikkatli bir şekilde kullanılmasının yanı sıra, kalite sorunlarına tepki vermek yerine onları vaktinde önleyerek verimlilik kazanımı amaçlıyor.

COMMENTS