Ev Tekstili Firması Wülfing, Monforts Sanfor Makinesi Hattı’na Yatırım Yaptı

Almanya’nın en eski ev tekstili üreticilerinden biri olan Wülfing, Borken’deki tesisinde, yüksek kaliteli nevresimlerinin gerekli boyutsal stabilitesini ve çekme haslığını garanti etmek için 2009'dan beri Monforts sanforlama hattı kullanıyor.

Ev Tekstili Firması Wülfing, Monforts Sanfor Makinesi Hattı’na Yatırım Yaptı

Avrupa’nın önde gelen tekstil üreticileri için, değişen ve son derece belirsiz piyasa koşullarına hızla uyum sağlamak uzun zamandır bir zorunluluk halin geldi. Esneklik ihtiyacı, Covid-19 pandemisinin başlangıcından bu yana daha da yoğunlaştı.

Monforts, özellikle ‘Daha Fazla – Monforts Orijinal Değiştirme Ekipmanı’ programıyla bu zor dönemde  müşterilerine yardımcı oldu.

Monforts’un müşteri hizmetleri taahhüdü dört ilkeye dayanıyor: Bunlar; yardımcı, doğru, hızlı ve güvenilir’ dir. Firma, yedek parçaları ve bileşenleri dünya çapında ihtiyaç duyulan yerlere hızlı ve verimli bir şekilde gönderme konusunda itibar kazandı.

Monforts makineleri sağlamlıkları ve uzun hizmet ömürleri ile biliniyor, ancak dijital teknolojideki büyük ilerlemeler, artık en yeni otomatik tahriklerin ve kontrol sistemlerinin makinelere uyarlanmasında, yedek parçaların temel olarak değiştirilmesinin çok ötesine geçerek önemli kazanımlar elde edilmesi anlamına geliyor.

Ev tekstili lideri

1885 yılında Kuzey Ren-Vestfalya’daki Borken şehrinde kurulan Wülfing firması, ana dokuma, terbiye operasyonları, Steinfurt’taki bir başka jakarlı dokuma fabrikasının yanı sıra Çek Cumhuriyeti’nde bir hazırlama ve paketleme tesisi ile Almanya’nın en eski ama aynı zamanda en modern ev tekstili şirketleri arasında yer alıyor. Wülfing ayrıca Steinfurt’taki üretim tesisinde Afrika şam kumaş dokumasında da uzmandır.

Toplamda 500’ün üzerinde çalışanı bulunan firma, sürekli çalışan 160 dokuma makinesi ile yıllık 60 milyon metrekare yani yaklaşık 8.400 futbol sahası alanı kadar pamuklu kumaş kapasitesine sahip.  Firmanın ayrıca günlük olarak 15.000 kg kumaşa dönüştürülen 200.000 kg yüksek kaliteli %95 pamuk ipliği her zaman stokta bulunuyor.

Wülfing’in Borken Fabrika Müdürü Gerd Schulte-Mesum, “Özel gücümüz açık en dokumada ve müşteriye özel serilerin geliştirilmesindedir. Almanya’da en modern makinelerde tam entegre üretime sahibiz ve esneklik, devam eden başarımızın temelidir. Hızlı hareket eden pazar, sürekli artan yenilik, hizmet ve yeni fikirlerin hızlı bir şekilde uygulanmasını talep ediyor.” diyor.

Kumaş stabilitesi

Wülfing, Borken tesisinde, yüksek kaliteli nevresimlerinin gerekli boyutsal stabilitesini ve çekme haslığını garanti etmek için 2009’dan beri bir Monforts sanforlama hattı kullanıyor. Üç metreden fazla çalışma genişliği ile sanfor işlemi, ev tekstili için tipik geniş enli pamuklu kumaşların üretiminde merkezi bir direği oluşturuyor.

Wülfing firması 2017 yılında, 2005 yılında kurulmuş olmasına rağmen neredeyse hiç kullanılmamış olan başka bir şirketten ikinci bir Monforts sanforlama hattı satın aldı. Benzer yaştaki bir Monforts düzeltme makinesinin arkasına kuruldu.

Schulte-Mesum, “Ne yazık ki, iki makinenin ayrı ayrı kontroller aracılığıyla çalıştırılması gerekiyordu ve entegre bir üniteyi temsil etmiyorlardı. Bu, istenen üretkenlik ve kontrol teknolojisinde eksikliklere neden oldu.” diyor.

Wülfing, bir dizi yükseltme seçeneği konusunda Monforts’a danıştı ve iki makineyi birleştirmek için tamamen yeni bir ortak kontrol sisteminin yanı sıra yeni bir bağlantı girişi, bir gerdirme ve sönümleme alanı ve bir buharlama ünitesi seçti.

Schulte-Mesum, “Monforts, zorlu pandemi koşullarına rağmen teknolojinin hızlı ve hassas bir şekilde kurulmasını ve devreye alınmasını sağladı. Sonuç, üretim hızlarında %20’lik bir artış ve çok daha iyileştirilmiş bir yönlendirme sistemi sayesinde kumaş eninde geliştirilmiş tekdüzelik oldu.” diye konuşuyor.

COMMENTS