Graf’tan Geri Dönüştürülmüş Elyafların İşlenmesi İçin Özel Tel Şerit Paketi

Geri dönüştürülmüş giysiler kullanılarak üretilen kıyafetler büyük talep görüyor, ancak asıl zorluk kaliteyi yakalamakta. Graf firması, geri dönüştürülmüş elyafların işlenmesi için özel olarak tasarlanmış üç özel yenilikçi tarak makinesinin silindirini kaplamaya yarayan tel şerit paketi sunuyor.

Graf’tan Geri Dönüştürülmüş Elyafların İşlenmesi İçin Özel Tel Şerit Paketi

Bu setler, iplik üretim tesislerinin geri dönüştürülmüş pamuk, pamuk karışımları ve hazır giyim kıyafetlerini Ne 20’ye kadar yüksek değerli ipliğe dönüştürmesini sağlayarak kazançlı yeni bir pazar ortaya çıkarıyor.

Önümüzdeki Zorluklar ve Çözümler

Dünyanın her yerindeki tüketiciler, geri dönüştürülmüş giysilerden yapılan daha sürdürülebilir moda ürünlerine alışverişlerinde öncelik veriyor. İşlenmemiş liflerle karşılaştırıldığında, geri dönüştürülmüş lifler, kısa lif içeriğinin çok daha yüksek olması, uzama olasılıklarının daha sınırlı olması ve yabancı liflerle kontaminasyonun daha yoğun olması gibi zorluklarla karşı karşıya bulunuyor.

Graf firması ise hammadde kullanımını daha etkin bir şekilde artırmak ve geri dönüştürülmüş elyaf türlerinin değişken özellikleriyle başa çıkabilmek için orta ve yüksek hacimli üretim hatlarına uygun brizör, silindir, değiştirici silindir ve kapaklar için tarak makinesinin silindirini kaplamaya yarayan tel şeritlerin kombinasyonunu optimize etti.

Ne 20’ye kadar üretilebilen kalite değerleri elde etme imkânı geri dönüştürülmüş hat yelpazesine uygun kaliteli ve daha çok kumaş üretme fırsatı sunuyor. Bunun yakın gelecekte önemli ölçüde büyüyecek bir pazar olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Graf firması müşterilerinden olan Mısır merkezli Alkan Textile şimdiden büyük başarılara imza atıyor. Üretim Tesisi Müdürü Muhammad Mahmoud Nosier, “Hammaddeyi yüksek kaliteli ipliğe ve çöpleri hazineye dönüştürmek için Graf ürünleri mükemmel bir fırsat. Graf’ın teknik danışmanlarının yardımıyla, uygulanmada hiçbir sıkıntı yaşamadık. Ne 20 kalitesine kadar olan iplik türleri için artan bir talep var ve bunun gelecekte bizim için önemli bir pazar olabileceğini düşünüyoruz.” diyor.

 

COMMENTS