Dilo: Suni Deri, Jeotekstiller ve Hijyen Ürünleri İçin Hatlar

Asya, uzun yıllar boyunca nonwoven üretimi için en önemli pazarlardan biri oldu. Dilo, suni deri, jeotekstiller, filtre araçları, otomotiv ürünleri ve hijyen ürünleri üretimi için geliştirdiği hatlar ile Asya'da başarısını uzun yıllardır sürdürüyor.

Dilo: Suni Deri, Jeotekstiller ve Hijyen Ürünleri İçin Hatlar

Asya pazarını daha da geliştirmek isteyen Dilo, Hindistan’ın Yeni Delhi şehri yakınlarında bir şube açtı. Bu, müşterilerle daha yakın bir ilişki kurmanın yanı sıra satış ve servis için daha hızlı destek sağlıyor.

DiloGroup, iğneli nonwoven kumaşların üretimi için komple hatlar sunuyor. 116 yıllık tarihçesinde, her zaman yeni standartlar belirleyen Dilo, DI-LOOP, DI-LOUR ve Hyperpunch gibi yenilikçi teknolojiler ile yeni pazarlara açıldı ve sürekli büyümeye katkıda bulundu.

Mevcut gelişmeler sadece kapasiteyi artırmakla kalmadı, aynı zamanda son ürün özellik gereksinimlerini de karşılayan özel üretim hatları sundu.

HYPERLAYER

Su-bağlamalı hatlar üzerinde çok hafif hijyen ürünlerinin üretimi, yüksek bir  tülbent kalitesi ve düşük bir alan ağırlığı gerektiriyor. Aynı zamanda, Asya pazarı dengeli bir MD / CD güç oranı gerektiriyor. Bu taleplerle yüksek verim elde etmek için Dilo, Hyper-Layer’ı kauçuk sırt bindirme esasına göre tasarladı ve tamamen revize etti. Bu çapraz serisinin sunduğu kinematik çözüm, tülbenti çok hassas bir şekilde taşıyarak bırakıyor. Tülbent her iki tarafta tam serme işlemi ile yönlendirildiğinden, kullanılan elyaflara bağlı olarak en yüksek üretim hızıyla (200 m / dk’ya kadar tülbent besleme hızı), hassas kenarlar ve minimum bir çekme gerçekleştirilebiliyor.

KOMPAKT HAT, KARBON GERİ DÖNÜŞÜMÜ

Son yıllarda hafif yapıya yönelik olumlu eğilim, metal yapıların büyük miktarlarda karbon kompozitlerle yer değiştirmesine yol açtı. Yeni kompakt hattı ile Dilo, kompozitlerin geri dönüşümüne önemli katkılarda bulundu. Geri dönüştürülmüş karbon elyaflar keçeye yeniden işleniyor ve daha sonra yeni yapı elemanlarına dönüştürülebiliyor. Çoğu ştapel liflerin aksine, karbon elyafların taraklama makinesi içinde tülbent-yapı oluşturmaya adapte olmasını gerektiren karakteristikler (düz yüzey, kıvrılma, düşük çapraz mukavemet) vardır. Kompakt tarak (DCL) ile Dilo bu zorlukları karşıladı ve istikrarlı bir tülbent oluşturma sürecini başlattı. Kompakt hat, seramik veya PTFE gibi diğer yüksek kaliteli özel liflerden yapılan küçük miktarlarda iğne keçelerinin üretimi için gereksinimleri de karşılıyor. Dilo, 2015 yılında kompakt hattı sundu. O zamandan beri endüstride ve araştırmalarda kullanılıyor. Kompakt tarak makinesinin 1.1 m`lik çalışma genişliği ve 2.2 m`lik serileme genişliği ile kurulumu için sadece 60 m²`lik bir alan gerekiyor.

HYPERTEX

Nonwoven filtre araçları, keçelerin filtrasyon özelliklerini ipliklerin veya filamanların yüksek mukavemeti ile birleştiren bir sandviç yapısından oluşuyor. HyperTex prosesi, güçlendirilmiş keçelerin üretimini online hale getiriyor ve kumaşın üretilmesi için ek bir aşamayı ortadan kaldırıyor. Dilo HyperTex kurulumu Messrs. Ontec automation GmbH’nin üretimi ile birlikte iki iğne keçesi arasında beslenen ve daha sonra bir Hyperpunch iğne tezgâhı ile birleştirilen takviye edici ince dokunmuş bir kumaşı üretiyor. Bu ince dokunmuş kumaşın açıklık boyutu 20 x 20 mm’ye kadar değişirken, üretim hızı dakikada 40 m’ye kadar çıkabiliyor. İnce bezdeki son derece değişken tülbent boyutları ve çok çeşitli takviye iplikleri müşteriye büyük bir esneklik sunuyor. Elyaf, enerji tüketimi ve düşük alan gereksinimi açısından yüksek verimlilik, bu teknolojinin önemli avantajlarıdır.

 

COMMENTS