Gualchieri e Gualchieri: Fantezi İplik Makinelerinde 50 Yıllık Deneyim

Son zamanlarda herhangi bir fantezi iplik makinesinde çalışan tüm iplik teknisyenlerinin iplik üretim sürecini yönetmelerine yardımcı olmak için mobil ‘Yarn G Lab’uygulaması oluşturuldu. Bu sayede, Gualchieri e Gualchieri makinelerinin herhangi bir cihazdan kendi kullanıcı adı ve şifresini kullanarak gerçek zamanlı kontrolüne izin veriyor.

Gualchieri e Gualchieri: Fantezi İplik Makinelerinde 50 Yıllık Deneyim

Son zamanlarda herhangi bir fantezi iplik makinesinde çalışan tüm iplik teknisyenlerinin iplik üretim sürecini yönetmelerine yardımcı olmak için mobil ‘Yarn G Lab’uygulaması oluşturuldu. Bu sayede, Gualchieri e Gualchieri makinelerinin herhangi bir cihazdan kendi kullanıcı adı ve şifresini kullanarak gerçek zamanlı kontrolüne izin veriyor.

İtalya, Prato merkezli Gualchieri e Gualchieri, 1973 yılından bu yana tüm dünyaca tanınan ve beğenilen fantezi iplikler, özel iplikler, şönil ve yüksek performanslı teknik ipliklerin üretimine yönelik lider bir makine üreticisidir.

Makine Kalitesi, Çok Yönlülük ve Esneklik

İtalya’da gerçekleştirilen üretimlerde, müşterilerin en iyi çalışma ve üretim koşullarını sağlamak için makine kalitesi, çok yönlülük ve esneklik her zaman temel öncelik oluyor.

Mekanik tasarımın yanı sıra şirket, makinelerin her zaman güncel kalmasını sağlamak, her türlü üretim ihtiyacını karşılamak ve Endüstri 4.0’ı mümkün kılmak için sürekli olarak yeni programlar geliştirip güncelleyerek, makine yönetimi ve kontrol yazılımları ile doğrudan ilgileniyor. Şirket ayrıca üniversiteler ve laboratuvarlar için küçük ebatta makineler tedarik ediyor ve numuneler veya küçük partiler halinde farklı iplikler üretiyor.

Üretilen iplikler hem dokuma hem de örgüde kullanılabiliyor; en geniş uygulama alanları döşemelik kumaşlar, hazır giyim kumaşları, makine ve el örgüsüdür. Makineler; Protech (kesilmeye dayanıklı eldivenler, ateşe dayanıklı kumaşlar, döşemelik kumaşlar, balistik koruyucu giysiler ve kurşun geçirmez ceketler şeklinde) ve Mobiltech (iç halı ve örtü şeklinde) de kullanılacak yüksek performanslı teknik iplikler için uygundur. Ayrıca  kevlar, nomeks, abratex, cam, modakrilik, karbon, fiber, bekinox, polyester, poliamid, naylon, aramid ve çelik uygulamasına da uygundur.

Makineler ‘Yeşil Sertifikası’na Sahip

Makineler dünyanın önde gelen Tekstil firmalarında çalışmakta olup ‘Yeşil Sertifikası’na sahiptir.

Uzaktan yardım, müşteri verimliliğini arttırmak ve hızlı sorun çözümü Gualchieri e Gualchieri tarafından sağlanıyor. Son zamanlarda herhangi bir fantezi iplik makinesinde çalışan tüm iplik teknisyenlerinin iplik üretim sürecini yönetmelerine yardımcı olmak için mobil ‘Yarn G Lab’uygulaması oluşturuldu. Bu sayede, Gualchieri e Gualchieri makinelerinin herhangi bir cihazdan kendi kullanıcı adı ve şifresini kullanarak herhangi bir yerden gerçek zamanlı kontrolüne izin veriyor. Bu uygulama ücretsiz ve kullanımı kolaydır.

En Beğenilen Makinelerinden biri Fantafilo Modelidir

Günümüzde Gualchieri e Gualchieri tarafından özellikle yumuşak ve hacimli 0,5 ile 40 Nm arasındaki geniş numara aralığında bukle ipliği gibi örme ve fantezi bükümlü iplik üretmek için

üretilen ve en beğenilen makinelerden biri Fantafilo modelidir.

Makinede içi boş bir mil ve bobbin üzerinde sargı bulunuyor, besleme iplikten, fitilden veya 1,2 veya 3 çekimle gümüşten yapılabiliyor. Çekim 2 uzun (yün) ve kısa (pamuk) her ikisi için de patentli olarak geliştirildi. Çekim 3 çok ağır şeritler için özel olarak geliştirildi ve patentlendirildi. İlave olarak elyafı daha iyi kontrol edebilmek için daha hassas ve kararlı bir çekim kolu da geliştirildi ve patentlendirildi.

Makineyi, içi boş mili by-pass ederek klasik veya şantuklu iplikler üretmek için eğirme çerçevesi olarak kullanmak da mümkün. Çalışma yöntemi yazılımdan kolayca seçilebiliyor. (Fantezi iplik için Fantafilo ve klasik veya şantuk iplik için Fantaspin).

Makine, tahrik motorlarını içeren sağlam bir merkezi başlığa, minimum bakım gereksinimi için tasarlanmış çeşitli şanzıman parçalarına, artı çeşitli kontrol düğme ve anahtarlara, sinyallere, panel PC’ye (dokunmatik ekran), yeni teknoloji Lenze sürücülere ve elektronik bileşenler için ideal bir sıcaklık seviyesini korumak üzere tasarlanmış klima ünitesi içeren bir elektrik kontrol kabinine sahip.

Merkezi programlama modülü PLC tüm makine eksenini dijital olarak kontrol ediyor ve eklenen tüm verilere en yüksek hassasiyeti garanti ediyor. Her şaft ile ilgili tüm verilerin, tüm çalışma parametrelerinin ve tüm makine fonksiyonlarının eklenmesi bilgisayar üzerinden gerçekleşiyor. Verileri monitörden görebiliyorsunuz ve hafızaya kayıt edebiliyorsunuz. Yazılım Gualchieri e Gualchieri tarafından geliştirildi ve güncellendi. Vakum gücü ayarlama imkânı ile makine ucuna elyaf ve kırık uçlar için bir vakum ünitesi yerleştirildi. Her pozisyona bir vakum borusu yerleştirildi.

ANA MAKİNE ÖZELLİKLERİ

İğ Sayısı: 8-168

İplikten ipliğe: Çekim 1, Çekim 2, Çekim 3

Flanşlı bobbin yüksekliği: 220 mm

Sarım bobbin yüksekliği: 450 mm

Max. Çekim: 999

Max. Büküm (tpm): 0-9999

İçi Boş mil max. hız (rpm): 13000

Max. iğ sarım hızı: 8800

COMMENTS