Shieldex: Metal Kaplı Tekstil Malzemelerinde Sınırsız Olanaklar Sunuyor

40 yılı aşkın deneyimi ile Shieldex®, tekstil ve esnek uygulamalar için gümüş kaplı iplik ve kumaşların yanı sıra antimikrobiyel, termal ve elektriksel iletken çözümler alanında da global market lideridir.

Shieldex: Metal Kaplı Tekstil Malzemelerinde Sınırsız Olanaklar Sunuyor

40 yılı aşkın deneyimi ile Shieldex®, tekstil ve esnek uygulamalar için gümüş kaplı iplik ve kumaşların yanı sıra antimikrobiyel, termal ve elektriksel iletken çözümler alanında da global market lideridir.

Shieldex® ürünleri çok çeşitli uygulamalar için uygundur. Gümüş kaplı iplikler, teknik giyim ve tekstil endüstrisi için işlem görmüş olup, aynı zamanda otomotiv sektöründe de tekstilin elektriksel ve termal iletken özelliklerinden faydalanılıyor. Gümüş, bakır, nikel ve kalay ile kaplı kumaşlar veri güvenliği alanında koruma sağlıyor.

Antiviral – Antibakteriyel Çözümler

Shieldex® 15 yılı aşkın süredir medikal ve sağlık pazarında inovatif çözümler sunuyor ve özellikle yara tedavisi ve antimikrobiyel ürünler kullanılıyor. Shieldex® teknolojisi; kalite, uzun ömür ve sürdürülebilirliği birleştiren bir teknolojidir. Yüzde 99,9 saf gümüş bakterileri azaltırken aynı zamanda antimikrobiyel, koku önleyici ve termal etkiye sahiptir. Bunun yanısıra giysilerinizi daha düşük sıcaklıkta daha az yıkama olanağı sunuyor. Shieldex® tekstil ürün yelpazesi içerisinde; spor giyim çoraplar, nevresim takımları, havlular, maskeler, keseler ve eldivenler mevcuttur. Antimikrobiyel Shieldex® ürünleri Avrupa biyosit yönetmeliğine uygun bir şekilde üretiliyor. (EU)

Tekstil Elektrotları – Algılama- Isıtma-Aydınlatma

Tekstil elektrotları yapıları sebebiyle TENS veya EMS uygulamaları için idealdir. Bu elektrotlar, işlemden geçirilmesi oldukça zor alanlara uygulanabiliyor ve ayrıca bilgiyi oradan elektronik cihazlara iletebiliyor. Shieldex® ürünleri elektriksel ve termal iletkenlikleri sebebiyle kolaylıkla ısıtma ve aydınlatma ürünü olarak entegre edilebiliyor. Giysiler, elastik ve esnek kalıyor, ayrıca cilt üzerinde rahatlık sağlıyor.

  • Shieldex® İplikler, Tekstil ürünleri ve Metal Kaplı komponentler, çeşitli fiziksel parametreleri kaydedebiliyor
  • Bunlar; kapasitif sensörler, sıcaklık sensörleri ve basınç sensörleri içeriyor.
  • Isıtıcı yapılar ile birlikte ayarlanabilir elektriksel rezistans ve homojen ısı dağılımı
  • Otomotiv sektöründe, protez, ilaç, sağlık ve ortopedi teknolojisinde kullanılıyor

Shielding

Büyük depoların koruyucu RFID perdeleri kullanmalarının yanısıra otomotiv ve havacılık endüstrisi de Shieldex® EMI ‘ye güveniyor. Otomotiv sektörü, depo yönetimi, havacılık ve güvenlik hizmetleri için ideal olan yüksek frekanslı ölçümler sırasında küçük ve büyük cihazların Faraday kafesi yapısıyla korumasına olanak sağlıyor.

Araştırmacı Yenilik

Ar-Ge departmanı; ürün geliştirme, süreç optimizasyonu ve tekstil terbiye alanlarında en ileri teknolojiye sahiptir. Üst düzey etkili araştırma danışmanlığıyla, iş ortaklarının araştırma projelerini destekleyerek geliştiriyor. Üniversitelerde, enstitülerde ve sanayi içerisindeki çalışanları ile birlikte; teknik, düşük maliyetli, çevre dostu, inovatif, gelecek odaklı, müşteriye özel ve yüzde 100 Almanya üretimi uygulamalar yapıyor.

COMMENTS