“IGM Fuarı’nın Tanınırlığı, Katılımcı Firmalara Olumlu Katkı Sağladı”

Dünyanın dört bir yanından binlerce yatırımcı ve makine üreticisini bir araya getiren IGM 2022’de son teknolojilerle donatılmış ürünler sergilendi. Uzay Makine Pazarlama Uzmanı İlyas Kan, tüm sektörün IGM 2022’yi sabırsızlıkla beklediğini söyleyerek fuarın firmalar için güzel bir deneyim olduğunu vurguladı.

“IGM Fuarı’nın Tanınırlığı, Katılımcı Firmalara Olumlu Katkı Sağladı”

İlyas Kan, Uzay Makine Pazarlama Uzmanı

1984 yılında kurulan Uzay Konfeksiyon Makineleri, konfeksiyon ve deri sektöründe faaliyet gösteriyor. İstanbul merkezli firma, tekstil sektöründe 30 yıldan fazla tecrübeye sahip.  Sektörün en eski ve öncü kuruluşları arasında yer alan Uzay Makine, Brother, Juki, Pegasus, Golden Wheel, Panther sanayi dikiş makinelerinin yanı sıra; Eastman, Maimin, Panther  kesim motorları ve kesimhaneler için pastal kağıtlarının tüm çeşitlerini de tedarik ediyor.

Konfeksiyon ve hazır giyim sektörünün IGM 2022’yi ilgiyle takip ettiğini ve bu tanınırlığın, katılımcı firmalar açısından olumlu etkiler sunduğunu söyleyen Kan, fuara yüksek oranda ziyaret gerçekleştiğinin altını çizdi.

Ağırlıklı olarak gömlek üreticilerine hitap eden Uzay Makine, IGM 2022’ye pandemi döneminde geliştirdikleri gömlek otomatlarıyla katıldı. Son yıllarda yatırımlarını bu alanda sürdürdüklerini söyleyen Kan, bu yıl patenti kendilerine ait olan etiket otomatı ve apolet otomatı ile çıkma balen otomatının yoğun ilgi gördüğünü ifade etti.

Kan’a göre Türkiye, dünya genelinde tekstil için önemli bir konumda ve yükseliş trendine devam ediyor. Böylelikle, otomat sistemine dönülerek daha kaliteli ürünleri daha kısa sürede üretme imkânı elde edilecek ve bu fark, tüm dünyanın Türkiye’yi tercih etmesine sebep olacak.

 

 

COMMENTS