İğneler İçin Benzersiz Uzmanlığın Adresi: Groz-Beckert

Groz-Beckert örgü bölümü, yuvarlak örgü, çorap, külotlu çorap, tayt, düz örgü ve çözgülü örme alanlarında 50.000'den fazla ürün üretiyor ve dağıtıyor.

İğneler İçin Benzersiz Uzmanlığın Adresi: Groz-Beckert

Groz-Beckert örgü bölümü, yuvarlak örgü, çorap, külotlu çorap, tayt, düz örgü ve çözgülü örme alanlarında 50.000’den fazla ürün üretiyor ve dağıtıyor. Ürün yelpazesi, her türlü örgü makinesi için yüksek performanslı iğnelerin ve sistem parçalarının yanı sıra, büyük çapa sahip yuvarlak ve dikişsiz beden ölçü makineleri için örgü silindirlerini de içeriyor.

Örgü iğnelerinin klik sesleri, bazı okuyucularımızın büyük annelerinin çorap ördükleri çocukluk anılarının birer parçası olabilir. Bugün, büyük annelerimizin çevik parmakları yerine, çorap ve diğer sofistike kumaşların örme görevini üstlenen çok çeşitli makineler bulunuyor.

Yuvarlak Örgüler

Tek ve çift silindirli makinelerin yanı sıra kadranlı tek silindirli makineler, çorap, külotlu çorap, tayt gibi giysilerin üretimi için standart hale geldi. Kadranlı tek silindirli makinelerde kullanılan transfer teknikleri ayrıca çeşitli desenlerin üretilmesine izin veriyor. Bu makineler 3,5 ila 6 inç arasında standart çaplarda sunuluyor, bu şekilde ölçü ayarına bağlı olarak 0,26 mm ila 1,55 mm arasında kalınlığa sahip iğneler kullanılıyor. Groz-Beckert çorap, tuhafiye ve küçük çaplı yuvarlak örme makineleri için 1.800’den fazla yüksek kalitede iğne çeşidi sunuyor.

Büyük çaplı yuvarlak örgü makinelerindeki standart uygulama alanları arasında tişörtler, gündelik kıyafetler, spor giyim, iç çamaşırı, pijama, sutyen kumaşları gibi dış giyim üretimleri ile akıllı gömlekler gibi teknik tekstiller imalatı yer alıyor. Bu örgü kumaşlar yuvarlak bir dizi örgü iğnesi ile sonsuz tüp şeklindeki kumaşlar olarak üretiliyor. Çift jarse makinelerde iğneler hem silindirde hem de kadranda düzenlenirken, tek jarse makinelerde örgü makinesi iğnelerinin yanı sıra platinler de kullanılıyor. Örgü dokuma teknolojileri sadece mevcut kaliteli bileşenlerle avantaj sağlıyor. Bu nedenle örgü dokuma sektöründe bulunanlar ve makine üreticileri, dünyanın önde gelen endüstriyel makine iğneleri sağlayıcısı Groz-Beckert ile ortaklık kurmaya rağbet ediyorlar. Groz-Beckert’te, bir örgü sistemine ait tüm bileşenler kusursuz bir şekilde ve birbirlerine uyumlu olarak koordine edilmişlerdir. Örgü makinesi iğneleri ve sistem parçaları arasındaki mükemmel etkileşim ve uyum, eşit ve kusursuz bir ilmek oluşturma işleminin elde edilmesini sağlıyor.

Çözgülü Örgüler

Düzgün, eşit ve kusursuz kalite, çözgülü örgüler için bir zorunluluk ve aynı zamanda bir mücadeledir. Mekanik ve kimyasal etkiler nedeniyle ilmek oluşturma işleminde oluşan aşırı yüklenmeler, erken aşınma ve paslanmaya neden oluyor. Özellikle belirgin aşınma biçimlerine sebep olan faktör genellikle yıpratıcı iplikler oluyor. Doğal elyaf iplikler söz konusu olduğunda, tipik olarak çelikten daha sert olan kirletici maddelerden bahsediyoruz demektir. Paspas oluşturmak için işlemden geçirilen kimyasal elyaf ipliklerde ise failler bu sefer iplik yüzeyinden çıkıntı yapan ve tam anlamıyla çeliği kesen titanyum dioksit kristalleridir. Groz-Beckert’te bir çözgülü örgü sisteminin tüm bileşenleri aşınmaya ve paslanmaya karşı korumalı ve birbirleriyle tam olarak koordine edilmiş haldedirler. İğneler ve sistem parçalarının mükemmel etkileşimi, düzgün ve kusursuz bir çözgülü örgü işleminin elde edilmesini sağlıyor.

Yüksek performanslı iğnelerin yanı sıra, çözgülü örgü endüstrisi için şirket ayrıca triko, dikiş yapıştırma, raşel örgü makinesi ve kroşe örgü makineleri için ayrı parçalar ve modüller olarak mevcut sistem bileşenleri de sunuyor.

Düz Örgüler

Modern düz örgü makineleri sadece karmaşık ilmek oluşturan silsileleri uygulamaları yapmakla kalmaz, aynı zamanda geniş kapsamlı fonksiyonel gereksinimler ve en zorlayıcı beklentilerle de başa çıkmak zorundadırlar. Son kullanıcı olan müşteriler çok çeşitli desen ve renk olanaklarının yanı sıra esnek iplik kullanımı da talep ediyorlar. Kancalı iğneler, bileşik iğneler ve sistem parçaları, her düz örgü makinesinin merkezinde bulunan hayati bileşenlerdir. Transfer klipsi ve dikiş desteği, kancanın iç kemeri ve kancalı iğnenin kafası uygulamalarında Groz-Beckert iğnelerinin olağanüstü yüzey kalitesi, ilmek oluşumu sırasında ipliğin mümkün olan en yumuşak şekilde işlenmesini garanti ediyor. Transfer klipsi ve kanca oturağı konumlandırması ve kanca tasarımının kendisi açısından en üst düzeyde boyutsal kesinlikleri, sürekli olarak yüksek bir kumaş kalitesi standardı elde edilmesini sağlıyor.

Moda için iyi olan şey şirketin ticari performansı açısından da iyidir: Olağanüstü yüzey kalitesi ve yüksek boyutsal kesinlikleri sayesinde transfer işlemi sırasında iğne tüketiminin azalması ve geliştirilmiş işlem güvenilirliği ile karlılık ve verimlilikte bir artış sağlanacaktır. Ayrıca, tutarlı, kusursuz kumaş kalitesi ve üretim sonrası gereken işleme süresinin minimuma indirilmesi ile memnun müşteriler garanti ediliyor. Desen olanakları ve iplik kullanımı açısından esneklik, yepyeni iş alanları için bir kapsam oluşturmasını sağlıyor.

Groz-Beckert’in örgü endüstrisine sunduğu teklif, kişisel uygulama önerileri, tekstil testleri, iğne yağı ve hasar analizleri gibi detaylı servislerle tamamlanıyor. Şirketin kendi Teknoloji ve Geliştirme Merkezi’nde uzman desteği ve sektörün bilgi ve birikimine sahip yenilikçi geliştirme ortakları bulunuyor. Şirketin ürün ve hizmetlerin ardında, dünya çapında geliştirme ve üretimde mükemmelliğe ve sağlam müşteri desteği sağlamaya adamış 9.000’den fazla çalışanı bulunuyor.

COMMENTS