İşbir Sentetik, Üretimlerinin Yüzde 90’ını İhraç Ediyor

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları ve ‘İlk Bin İhracatçı Firması’ sıralamasında yerini koruyan İşbir Sentetik, Bigbag üretiminin %75’ini, halı altı kumaş üretiminin ise %15’ini ihraç ediyor. İşbir Sentetik, dünya genelinde 55 ülkeye ihracat yapıyor.

İşbir Sentetik, Üretimlerinin Yüzde 90’ını İhraç Ediyor

2018 yılında 50 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren firma üretimlerine hızla devam ediyor. İşbir Holding CEO’su Metin Gültepe, “Üretimimizin büyük kısmını dört kıtada 55 ülkeye ihraç ediyoruz. İngiltere, İsrail, ABD’de satış ofislerimiz var. Uzun yıllardır iş birliğine dayanan iş ortaklarımız ile bütün dünyada müşterilerimize yüksek kalitede hizmet veriyoruz.” dedi. İşbir Sentetik, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan aldığı Ar-Ge merkezi belgeleri ile Ar-Ge faaliyetlerine hız vererek

Ar-Ge’ye yıl bazında yaklaşık olarak 3 milyon lira bütçe ayırıyor. Firmanın ürettiği ürünler arasında; FIBC endüstriyel ambalajlar, halı altı kumaşı, sera tabanı kumaşı, geotekstil kumaşı, PE shrink hood film, strech hood film ve plastik katkı masterbatch bulunuyor.

İşbir Sentetik İşbir Holding’in parçası olarak 1968 yılında kuruldu. Yatırımlarının tutarı 90 Milyon Euro’dur. İşbir Sentetik 2005-2009 tarihleri arasında 4 yıl içinde kapasitesini ikiye katlayarak 48.000 ton yıllık üretim kapasitesine ulaştı. 2009 yılı itibarıyla, İşbir Sentetik Balıkesir’de

180.000 m², kapalı alan üzerinde endüstriyel ambalaj ve teknik tekstil sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Kelloggs , Pfizer, La Farge , Cabot Grubu , Akzo Nobel, Dupont, GlaxoSmithKline gibi dünyaca ünlü şirketlere ihracat yapan İşbir Sentetik, yıllık 2.100.000 adet Q –Bag’i tek bir çatı altında üreten dünyanın en büyük üretim tesisine sahip.

COMMENTS