ISKO’nun Sürdürülebilir Denim Üretimi İçin Tercihi ‘Itema’ Oldu

Dünya denim pazarının öncü markalarından olan Türkiye merkezli ISKO, dokuma teknolojisindeki stratejisine uygun olarak Itema’yı tercih etti. ISKO, Itema'nın iSAVER® teknolojisi ile geliştirilmiş en yeni rapier makinesini seçerek daha da sürdürülebilir bir denim geleceği açısından önemli bir adım attı.

ISKO’nun Sürdürülebilir Denim Üretimi İçin Tercihi ‘Itema’ Oldu

Rapier makinesi, telef oluşumunu ve enerji kullanımını azaltarak en yüksek verimliliği sağlıyor, aynı zamanda kumaşların dokunuş hissini, estetiğini ve performansını optimize ediyor.

Sanko Tekstil’in bir markası olan ISKO’nun bu kararı, üretim standartlarını ve sürdürülebilirlik hedeflerini yeniden tanımlama çalışmalarına rehberlik eden Responsible Innovation™’a doğru ilerlemede önemli bir adımı temsil ediyor. Firmanın çevresel etkileri azaltmak için yapılan diğer yatırımlar arasında; minimum %50 tüketici öncesi ve sonrası geri dönüştürülmüş karışımla yapılan yeni bir denim nesli olan R-TWO™50+ ve pamuk ve polyester karışımlarını uygun ölçekte tamamen ayıran ve geri dönüştüren, %100 tüketici sonrası geri dönüşüm çözümü sağlayan öncü bir teknoloji olan Green Machine yer alıyor.

Bu iş birliği ortak bir mükemmellik zemini oluşturuyor

Yoğun bir sürecin ardından, ISKO’nun daha fazla kaynak tasarrufu ve daha sürdürülebilir üretim yöntemlerinin yanı sıra işçilerin korunmasını sağladığı ve teknik çözümlerin geliştirilmesine odaklandığı bir seçim yapıldı. Böylece; ISKO’nun Genel Merkezi, şirketin Itema ile uzun vadeli ilişkisini genişletiyor ve şirketin dünyanın en büyük denim kapasitesine sahip fabrikalarından biri olarak konumunu güçlendiriyor. Yeni rapierli makineler, kumaşın sol tarafındaki telef kenarlarını ortadan kaldırıyor, enerji ve hammadde tasarrufuna olanak tanıyor, tipik olarak atkı ipliğinden kaynaklanan pamuk telefinin yarısını kesen mekatronik bir yenilik olan iSAVER® teknolojisi ile geliştirildi. Çok sayıda farklı yapıya ve elyaf karışımına sahip ISKO’nun her türlü yenilikçi kumaşı, sürdürülebilir referansları açısından R-TWO™ teknolojisine özel bir odaklanma ile artık bu gelişmiş dokuma teknolojileri kullanılarak üretilebiliyor.

Denim Dünyasına Büyük Fayda Sağlayacak”

ISKO CEO’su Fatih Konukoğlu, bu yeniliklerde sürdürülebilir stratejilerini daha da ileriye taşımak için büyük bir potansiyel gördüklerini ve Itema’da kararlı, uzun vadeli bir yaklaşımı paylaşmak için ideal ortak olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü; “Her iki şirketimiz de kendi alanlarında, kumaş inovasyonunda ve dokuma teknolojisinde önde gelen şirketler arasında. Bu iş birliği de kesinlikle tüm denim dünyasına fayda sağlayacak ortak bir zemin oluşturacak.”

 

 

COMMENTS