Itema, Ponte Nossa’da Arazi Satın Aldı

Dokuma makineleri, yedek parçalar ve entegre hizmetler dâhil olmak üzere gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel sağlayıcısı Itema, Bergamo eyaletinin Ponte Nossa kentinde Cotonificio Cantoni'ye ev sahipliği yapan alanın satın alınmasına yönelik operasyonların tamamlandığını duyurdu.

Itema, Ponte Nossa’da Arazi Satın Aldı

Sahadaki üretim faaliyetinin sona ermesinden on sekiz yıl sonra, Colzate şirketi tarafından bu alan büyük bir yeniden imar projesine tabi tutulacak.

Serio nehrinin sol orografik kıyısında yer alan söz konusu alanda sivil ve endüstriyel binalar ile ormanlık bir alan bulunuyor. Yatırım; dağlık alanların terk edilmesine karşı koymak ve uzun yıllar boyunca Seriana Vadisi sanayi sektörünün amiral gemisi olan bir bölgeyi kurtarma amacı taşıyor.

Itema Group CEO’su Ugo Ghilardi konu ile ilgili şunları ifade etti: ‘‘Bu operasyonla Itema, bölgeye olan yakınlığını ve geçmişte onu bir kahraman haline getiren kimliklerin korunmasına katkıda bulunma isteğini ortaya koyuyor. Colzate, Ponte Nossa ve diğer Grup tesislerinin faaliyetlerini geliştirmeyi amaçlayan yeni son teknoloji tesislerin hayata geçirilmesi yoluyla bölgeyi yeniden geliştirmeyi ve bölgeye yeni bir hayat vermeyi amaçlıyoruz.’’

Satın alma, ayrıca, Itema Grup şirketlerinin üretim ve mühendislik faaliyetlerinin genişlemesini sağlamak için sürdürülebilirlik ve döngüsellik açısından yenilikçi alanlar yaratmayı amaçlıyor.

‘‘Hisselerin %60’ı Gianni Radici’nin varislerine, geri kalanı ise Arizzi ve Torri ailelerine ait olan Itema firması Yönetim Kurulu, işlemin sonuçlanmasından memnuniyet duyuyor” diyen Ghilardi sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Itema için bu, faaliyetlerini çevreye gösterilen saygıdan ödün vermeden en yüksek verimlilik ve döngüsellik standartlarında geliştirmek için büyük bir fırsat. Bölge bizim için paha biçilemez bir değere sahip ve bu yatırım, Grubumuzun gelecek nesiller için fırsatların ve alanların inşasına katkıda bulunmanın ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor.’’

COMMENTS