James Heal’den, Performans Tekstillerinin Test Edilmesi için Yeni Bir Web Sitesi

James Heal, Performans Test cihazları yelpazesini sergilemek için yeni bir mikro site geliştirdi. Firma bu web sitesinde performans tekstillerinin nasıl test edileceğine dair makaleler, videolar ve kılavuzlar gibi faydalı kaynaklar sunuyor.

James Heal’den, Performans Tekstillerinin Test Edilmesi için Yeni Bir Web Sitesi

PPT Şirketler Grubu’nun bir parçası olan James Heal, yeni ‘mikro sitesi’ performance.james-heal.co.uk’nin tanıtımını yaptı.

Yeni web sitesi, test ekipmanı üreticisinin Kişisel Koruyucu Donanımları’ndan yatak takımlarına, dış giyimden spor giyime kadar “geniş bir uygulama yelpazesinde konfor ve güvenlik gibi teknik ve işlevsel faydaları olan teknik tekstilleri ve kumaşları test etme” olarak tanımladığı ‘performans testi’ konusunda özel bir kaynak olarak oluşturuldu.

PPT Grup Pazarlama Müdürü Jenny Montgomery, mikro sitenin ana şirketin web sitesinden ayrı olarak geliştirildiğini söylüyor. Montgomery, “Tekstil testlerinde bir tasarım ve inovasyon lideri olarak, mevcut ve potansiyel müşterilerimiz için araçlarımız ve bilgi kaynaklarımızla ilgili bilgileri kolayca erişilebilir hale getirmek bizim için önemlidir.

Tekstil testlerinin bu niş alanına odaklanmak ve sezgisel bir arayüz ve kişiselleştirilmiş içerik aracılığıyla değer katmak için birincil web sitemizin dışında bir şeyler geliştirmeye karar verdik. Neden gerekli olduğunu ve belirli uygulamalara dayalı bilgilere göz atmak için performans testi hakkında daha kolay bir öğrenme yolu sağladık.” diyor.

Test ekipmanı üreticisi, yeni mikro sitenin aşağıdakiler dâhil olmak üzere geniş bir uygulama yelpazesinde performans testi alanında en doğru ve güncel bilgileri sağlayacağını, aynı zamanda uzmanlığını paylaşacağını söylüyor:

 • Eşofman ve Spor Giyim: Eşofmanlar, şortlar, tişörtler ve polo gömlekler gibi spor veya egzersiz için giyilen giysiler ve ayakkabılar.
 • Dış Giyim: Kar kıyafetleri, kayak kıyafetleri ve yürüyüş/trekking kıyafetleri gibi konfor/güvenlik avantajı gerektiren kıyafetleri kapsıyor.
 • Nonwoven Kumaşlar: Mendil ve sıhhi ürünler gibi tek kullanımlık tüketim ürünlerinden tıbbi önlüklere, yüz maskelerine, ev dekorasyonuna, giyim ve inşaat malzemelerine kadar geniş bir ürün portföyünü kapsıyor.
 • Askeri Giysiler: Askeri üniformalar, performans söz konusu olduğunda bir dizi karmaşık zorlukla karşı karşıyadır: Bu giysiler maksimum dayanıklılık, konfor ve koruma sağlamalıdır.
 • Yatak ve Şilteler: Yatak örtüleri, çarşaflar, battaniyeler, yorganlar ve yastıklar gibi normalde bir yatağın üzerinde kullanılan malzemeleri ve ürünleri içeriyor.
 • KKD: Tıptan inşaata, askeriden iş giysisine kadar çeşitli sektörlerde kullanılan giysiler ve yüz/vücut kaplamalarını içeriyor.
 • Tıbbi Tekstiller: Kişisel koruyucu ekipmanlardan (KKD), bandaj ve pansuman malzemelerinden, implant edilebilir protezlere kadar cerrahi, ortopedik ve dişçilik kullanımları da dâhil olmak üzere tıbbi ve hijyen uygulamalarını kapsıyor.
 • Çadırlar ve Tenteler: Yurt içi kamp gezilerinden etkinlikler için çadırlara ve hatta askeri sınıf çadırlara ve geçici barınaklara kadar çeşitli amaçlar için kullanılır.

Performans testi neden önemlidir?

Yukarıda bahsedilen sektörlerdeki sürekli yenilik ve tüketici talebi nedenile, tekstil testlerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Geliştirme sırasındaki testler, üreticilerin ve markaların kumaşın Ar-Ge ve tasarım kararlarını bildirmek için yeteneklerini daha iyi anlamalarını sağlıyor.

Performans kumaşlarındaki artış, test için yeni ve gelişmiş teknolojiye ihtiyaç olduğu anlamına geliyor, çünkü performans giyiminin ve teknik tekstillerin işlevselliği kanıtlarla nitelendirilmelidir.

Örneğin, spor performans kıyafetlerinde “koruma” terimi aşağıdakileri kapsayacak şekilde genişlemiştir:

 • uyum ve rahatlık
 • aşınma direnci
 • yalıtım
 • yırtılma mukavemeti
 • ter emici
 • su yalıtımı
 • antibakteriyel ve anti-UV özellikleri

James Heal Performans Testleri serisi, nem yönetimi, kuru oran testi, su iticilik ve ıslak aşınma gibi bir dizi uygulama için oluşturuldu.

 

COMMENTS