Jeanologia Tekstil Üretiminin Geleceği Handman’ı Tanıttı

Sürdürülebilir ve eko-verimli teknoloji geliştirmede dünya lideri olan Jeanologia, Dünya Günü'nde, otomasyon sayesinde bir sonraki seviyeye ulaşmasını sağlayan denim endüstrisinde devrim yaratan yeni bir teknoloji olan Handman'i piyasaya sürdü.

Jeanologia Tekstil Üretiminin Geleceği Handman’ı Tanıttı

Şirket Handman sayesinde sürdürülebilir üretimi ölçeklenebilir hale getirerek yeni bir dönüm noktasına kavuştu. Bu teknoloji, tamamen otomatikleştirilmiş, sürdürülebilir ve dijital bir üretimle yeni bir çağın başlangıcı oldu.

10 yıl önce, teknolojisini tanıtan Jeanologia, Blue Jean endüstrisinin gördüğü en büyük dönüşümü başlattı. Ama bu sadece başlangıçtı. Endüstrinin hâlâ eksiklikleri var, arkaik ve kirletici üretim yöntemlerini kullanmaya devam ediyor.

Temiz ve ölçeklenebilir üretime sahip olmak ancak otomasyonla mümkündür. Jeanologia ilhamını yeni zamanlara ve teknolojik yeniliklere uyum sağlayan diğer endüstrilerden alıyor. Örneğin, telekom ve otomotiv sektörlerinde insanlar ve robotlar zaten birlikte çalışıyorlar.

Jeanologia CEO’su Enrique Silla, “Bugün, robotların ve insanların birlikte çalıştığı sektörümüzün geleceğini sunuyoruz. Daha az maliyet, daha fazla çeviklik ve daha iyi üretim görünümü ile temiz ve tamamen ölçeklenebilir bir üretim elde etmenin tek yolu budur.” diyor.

Silla, “Bir ürünü üretme şeklimiz onun DNA’sının bir parçası haline gelir, bu nedenle, eğer sürdürülebilir bir şekilde üretilmezse, jean endüstrisinin temiz olması imkansızdır, “şimdi bunu gerçeğe dönüştürme zamanı ve bunu radikal ve hızlı bir şekilde yapmak için, gelecek bugün başlıyor.” diye konuşuyor.

Handman: Sürdürülebilir şekilde günde 10.000 kot pantolon üretiliyor

Jeanologia, teknolojilerini bir araya getirerek üretim modelini dönüştürerek kotların tasarlanma ve üretilme şeklinin değişmesine öncülük etti. Şimdi, Handman ile, sürecin tam olarak bir devrimi söz konusu.

Teknoloji, iki lazer ve bir robot kabini ile donatıldı. Bir insan ve bir robot, ölçeklenebilirlik, çeviklik, sürdürülebilirlik ve verimlilikle üretim yapmak için birlikte çalışıyor. İki robotla çalışan iki kişi 24 saat içinde 10 bin adet vintage kot üretebiliyor. Handman şu anda dünya çapında 3 fabrikada kullanılıyor ve yılda 5 milyon kot pantolon üretiyor.

Handman ayrıca markalar, perakendeciler ve üreticiler arasındaki ilişkiyi değiştirerek onların daha stratejik ve birbirine bağlı olmalarını sağlıyor. Markalar doğrudan Handman ve üretim merkezleri ile iletişim kuruyor ve tasarımcılar talimatları doğrudan üretim merkezlerine gönderiyor.

25 yılı aşkın süredir dünya için çalışıyor

1994’ten beri Jeanologia’nın misyonu, yıkıcı teknolojisi ve bilgi birikimi aracılığıyla etik, sürdürülebilir ve eko-verimli bir endüstri yaratmak oldu. Lazerleri, G2 ozon, e-flow, Smart Boxes ve H2Zero, tekstil endüstrisinde devrim yarattı. Bu teknolojiler; su, enerji ve kimyasallardan tasarruf ediyor, atık tahliyesini ve toksik emisyonları ortadan kaldırırken sonsuz tasarım ve giysi terbiye olanakları sunuyor.

Şirket şu anda 27 milletten 257 Jeanologist istihdam ediyor ve 10 şubesi aracılığıyla 5 kıtada müşterileri bulunuyor. Makinelerinin ve hizmetlerinin ihracatı, toplam kesilen faturalarının yüzde 90’ını temsil ediyor ve 68 ülkeye ulaşıyor. Her yıl dünya çapında üretilen 5 milyar kot pantolonun yüzde 35’inden fazlası Jeanologia teknolojileri ile üretiliyor ve en büyük pazar markaları şirketin geliştirdiği teknolojiyi kullanarak Jeanologia’ya güveniyor.

COMMENTS