Karl Mayer’ den Levi Strauss & Co. ile İş Birliği

Denim sektöründeki başarılı işlere imza atan Karl Mayer, sektördeki etkili firmalar için önemli bir ortak olmayı sürdürüyor. Öncü markalarla ilişkiler kuran Karl Mayer, yakın zamanda daha sürdürülebilir bir indigo boyama işlemi için Levi Strauss & Co. ile ortak bir proje yürütmek üzere anlaşma imzaladı.

Karl Mayer’ den Levi Strauss & Co. ile İş Birliği

İndigo Boyamadaki Yenilik, Sürdürülebilirlik ile Bir Arada

Karl Mayer, Prodye®-S ünitesi ile moda pazarının liderleri arasında ve Prodye®-r, halat boyama prosesinde giderek daha fazla yer elde ediyor. Karl Mayer, 2019’da ITMA Barselona’da Greendye teknolojisini tanıttı. Yenilik azot boyama sistemine dayanıyor ve avantajları arasında; yüksek oranda azaltılmış kimyasal tüketimi, en iyi boyama verimliliği ve önemli su tasarrufları yer alıyor.

Daha fazla sürdürülebilirlik ve ekonomik verimlilik için argümanlar ise tatmin edici düzeyde.  Bu yıl, yenilikçi küresel çaplı bir firma olan NIEN HSING, Karl Mayer tarafından geliştirilen Greendye’ye yatırım yapan ilk üretici firma oldu. Makine, bu yılın sonuna kadar Tayvan’a gönderilecek.

Karl Mayer’in Denim Ar-Ge Merkezindeki GREENDYE Laboratuvar makinesi

Karl Mayer Denim Araştırma ve Geliştirme Merkezi, Greendye’in performansını, pilot tesiste bireysel denemelerle test etme fırsatı sunuyor. Karl Mayer Teknoloji ve Ürünler Şefi Stefano Agazzi, “Müşteri bize kendi ipliğiyle gelebilme imkanına sahip. Biz onu boyuyor, çözgü hazırlıyor ve İtalyan ortaklarımızla birlikte önceki ürünleriyle karşılaştırabileceği kumaşlar haline getiriyoruz.” dedi. Ayrıca, deneyimli denim uzmanı, soruları yanıtlıyor ve geniş ağıyla yardımcı olmak için bekliyor.

 

COMMENTS