Loepfe’den Yeni Ayar Aracı P-Matrix

Loepfe, iplik temizlemeyi daha da iyileştirmek adına, YarnMaster ZENIT + için temizleme ayarını büyük ölçüde artıran yeni ayar aracı P-Matrix'i geliştirdi. Hindistan'daki bir iplikhanede yapılan kapsamlı testler etkileyici sonuçlar ortaya çıkardı.

Loepfe’den Yeni Ayar Aracı P-Matrix

SLP Spinning Mills’de kapsamlı testler

Hindistan’ın Guntur Bölgesi’ndeki SLP Spinning Mills Private Ltd., yerel ve ihracat pazarları için yüksek kaliteli pamuk iplikleri üretiyor. 2006 yılında kurulan şirkette yaklaşık 500 personel çalışıyor. Toplam 47.520 iğ kapasitesi, temelde Ne 40 ile Ne 80 aralığında kompakt penye kumaş ipliği üretmek için kullanılıyor. Ham pamuğu beyaz ve şeffaf polipropilen elyaflara karışması iplik kalitesi için büyük bir endişe kaynağıdır. Genellikle balya ambalajından kaynaklanan polipropilen parçaları, üretim boyunca devam eden işlemlerde birçok soruna neden olabiliyor; örme uygulamalarında kırık iğneler, dokumada iplik kopması ve boyamadan sonra nihai üründe gözle görülür kusurlar bunlar arasında yer alıyor.

İplik temizliğini iyileştirmek için SLP ve Loepfe, Loepfe’nin iplik temizleyicileri YarnMaster ZENIT + ‘ı ayarlamak için kullanılabilecek yeni P-Matrix aracıyla kapsamlı testler yaptı. SLP Genel Müdürü Desu Suryaprakasa Rao, “Uzun yıllardır Loepfe’nin iplik temizleyicilerini kullanıyoruz ve sonuçlardan her zaman memnun kaldık.” diyor.

Tam Kontrolü Alın

Yeni ayar sistemi P-Matrix için test çalışmaları şu şekilde yapıldı: İlk adımda, polipropilenin elle ayrıldığı bir pamuk balyası Ne 60 penye ipliği eğirmek için kullanıldı. Daha sonra sarım, Saurer Autoconer 6’da yapıldı. İplik temizleyici, 100 km uzunluğundaki 20 sentetik yabancı madde hatasını ortadan kaldırdı. Net verimlilik % 80’in üzerinde çıktı ve müşteriden herhangi bir şikayet gelmedi.

İkinci adımda, müşteri, temizleme işlemi üzerindeki kontrolü geliştirmek için yenilikçi P-Matrisi kullandı. P-Matrix P ayarlarına girerek, optimum ve verimli temizleme sonuçlarına ulaşmak için en yaygın faktörleri göz önünde bulunduran bir temizleme eğrisi gösterir. Operatör, optimum sonuçları almak için temizleme eğrisini artırarak veya azaltarak ayarları kişisel ihtiyaçlara kolayca ayarlayabiliyor. Tüylülük ve iplik gerginliği gibi diğer faktörler de hesaba katılmalıdır. Mevcut eğrilmiş ipliklerin gereksinimlerini karşılamak için ayarlar tam olarak yapılabilir. Testler ilk adımdaki gibi tekrarlandı. P-Matrix ile yapılan hassas ayar nedeniyle, iplik temizleyici % 95’lik bir temizleme verimine karşılık gelen 42 yabancı madde hatasını / 100 km ortadan kaldırdı.

Ödüllendirici sonuçlar

YarnMaster ZENIT +, farklı sensör prensiplerini tek bir cihazda birleştiriyor. Bu, müşterinin iplik kalitesini etkili bir şekilde kontrol etmesini sağlıyor. Sentetik yabancı madde tespiti için kullanılan P-sensörü, sürtünme ile elektriklenme etkisine dayanıyor. Sensör, farklı malzemelere karşı duyarlıdır ve bu nedenle polipropilen, polietilen, poliamid (naylon) vb. gibi pamuk ile sentetik yabancı maddeleri ayırt edebiliyor.

Yeni P-Matrix ile birlikte eşsiz sensör prensibi, sentetik yabancı elyaf temizlemesini büyük ölçüde iyileştiriyor. P-Matrix, temizliğin mükemmel şekilde ayarlanmasını kolaylaştırıyor. Sonuç, yalnızca sentetik yabancı maddelerin etkili bir şekilde temizlenmesi değil, aynı zamanda daha az atıkla optimize edilmiş genel bir üretim verimliliği sağlamasıdır. Tüm farklı iplik tipleri ve istenen kaliteler için parametreler ayrı ayrı saklanabiliyor. Bu şekilde tanımlanmış iplik kalitesi, sadece parametreleri ZENIT + ‘a geri yükleyerek kolayca elde edilebiliyor. Müşterilerden gelen masraflı şikayetler minimize ediliyor.

İşlevsellik: P-Sensörü

Tüm malzemeler, başka bir malzeme ile sürtünme ile temas ettiğinde elektriksel olarak yükleniyor. YarnMaster ZENIT + ‘da iplik bir elektrot geçiriyor ve elektronları değiştiriyor. İkinci bir elektrot ortaya çıkan elektrik yükünü ölçüyor ve onu bir voltaj sinyaline dönüştürüyor. Etki malzemeye bağlı olarak güçlü olduğundan, sensör iplik kalınlığından bağımsız olarak tüm sentetik yabancı maddeleri algılayabiliyor. P-Matrix, sensör sinyallerini görselleştiriyor ve hassasiyetin sezgisel bir şekilde ayarlanmasını sağlıyor.

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT