Marzoli, ITMA Asia + Citme’de Brain Box’ı Tanıttı

Bir Camozzi Group şirketi ve eğirme sürecinde performansı optimize eden komple eğirme hatları, bileşenleri ve dijitalleştirilmiş çözümlerin tedarikçilerinden biri olan Marzoli, ITMA Asia + Citme'ye katıldı.

Marzoli, ITMA Asia + Citme’de Brain Box’ı Tanıttı

Şirketin logosunda yer alan ‘Tekstil Mühendisliği’ ifadesi, Marzoli’nin yenilik yapma ve müşterilerle yakın temas halinde çalışma ve onları sürecin tüm aşamalarında destekleme yeteneğini ifade ediyor. Marzoli’nin sunduğu hizmetler, fizibilite ve ön çalışmalar ile başlıyor, tesis inşaatı, devreye alma, optimizasyon, yönetim ve yardımcı hizmetler ile devam ediyor. Marzoli, tek bir makineden komple bir iplikhaneye kadar her büyüklükteki projeye hizmet veriyor.

Marzoli’nin verdiği diğer hizmetler ise şunları kapsıyor: Personel eğitimi ve bakım faaliyetlerinin organizasyonu, finansman faaliyetlerinde anahtar teslim çözümler ve destek, iş planı geliştirme, otomasyon seviyesi analizi ve proje yönetimi. Bu yaklaşım, Marzoli’yi bugün ve gelecekte tekstil endüstrisi için önde gelen küresel ortak yapıyor.

Cer Makinesi DFR1

Marzoli, ITMA Asia’da 1000 m/dk üretim ve düşük %CV ile üretim kapasitesi ve iplik kalitesi açısından alanında lider olan Cer makinesi DFR1’i sergiledi. Kullanımı kolay, olağanüstü güvenilirlik, yüksek esneklik ve düşük işletme maliyetleri, bu birinci sınıf cer makinasının temel özellikleri arasında yer alıyor.

Dijital Çözümler

Şirketin bir diğer güçlü yanı ise, Marzoli’nin önleyici bakım, uzaktan kontrol ve tesis yönetimi için akıllı çözümler sunan en son dijital teknolojileri geliştirmedeki uzmanlığıdır.

Marzoli, makine süreçleri tarafından üretilen Büyük Verileri analiz edebilen ve ayrıca kritik görevleri sürekli olarak izleyebilen dünyanın ilk patentli yazılım platformu olan MRM’yi (Marzoli Uzaktan Bakım) geliştirdi. Bu yazılım platformu, makine duruş süresinin azalmasını, parçaların daha uzun ömürlü olmasını ve daha zamanında ve etkili bakım yapılmasını sağlıyor.

Bunun yanı sıra entegre yönetim, kullanıcıların tüm Marzoli eğirme sürecini doğrudan bilgisayarlarından kolayca yönetebilecekleri son derece yenilikçi bir yazılım olan YarNet ile kullanıcılar entegre yönetimi etkinleştirilebiliyor. Böylece bir tesisteki her makine kolaylıkla izlenebilirken bu, üretkenliği ve kârlılığı en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen müşteriler için gerçek bir katma değerli teknoloji haline geliyor.

İplik Firmalarında Yapay Zekâ

Brain Box: Tamamen şirket içinde geliştirilen ve tesis performansını önemli ölçüde artıran entegre bir APP’ye sahip patentli bir Marzoli yazılımıdır. Yapılan testler, Brain Box’ın üretkenlikte %5,5, verimlilikte %8 ve enerji tasarrufunda %1,5 artış sağlayabildiğini doğruluyor. Kurulumu hızlı ve dört adımlı basit bir işlemdir: Öncelikle sensörleri her makineye monte ediyorsunuz, sonra sensörleri Brain Box’a bağlayorsunuz. APP’yi indirdikten sonra herhangi bir sorunun tespiti için izleme işlevini etkinleştirmeniz yeterli oluyor.

TAOMAPP: Akıllı telefonla çekilen fotoğraflar aracılığıyla pamuğun içindeki yabancı madde seviyesinin doğru bir şekilde belirlendiği pamuk analizine yeni ve yenilikçi bir yaklaşım getiriyor. Ultra yüksek çözünürlüklü görüntü tanıma tekniklerine dayanan TAOMAPP, sonuçları Marzoli Yabancı Madde İndeksi’nde ölçülüyor. Uygulamayı indirmeniz ve analizi başlatmanız yeterli.

Trash Analyzer: Marzoli yazılım platformlarıyla birlikte, makine kurulumunu optimize etmek için pamuğun yabancı madde içeriğini analiz eden etkili bir araç. Bir boru hattında malzeme akışının olduğu her yerde uygulanabiliyor.

Nonwoven Sektörüne Yönelik Yenilikçi Çözümler

Marzoli, ITMA’da nonwoven sektörüne yönelik yenilikçi çözümlerini de gösterdi. Elyaf hazırlama konusundaki derin deneyimi ve teknolojik bilgisi ile Marzoli, dokunmamış ürünler için tesisin uygulanmasında benzersiz bir nitelik taşıyor. Her müşteriyle stratejik ortaklıklar geliştirerek, her biri kesin üretim ihtiyaçlarına dayalı olarak ısmarlama nonwoven üretim hatları geliştirilebiliyor.

Döngüsel Ekonomi

Sürdürülebilirliği, geri dönüşümü ve diğer yeşil disiplinleri kapsayan döngüsel ekonomi, ITMA Asia’da bir başka önemli konu oldu. Uzun yıllardır tekstil liflerinin mekanik rejenerasyonunda sürekli yeniliğe odaklanan Marzoli, bu alanda katkı sunmaya devam ediyor.

Camozzi Group Başkanı ve CEO’su Lodovico Camozzi, “Bir yılı aşkın bir süredir devam eden karantinanın ardından fuarlara katılmaya geri dönebildiğimiz için mutluyuz. Asya’daki en önemli fuar olan ITMA ile yeniden başlamak, endüstri profesyonelleriyle karşılaştırmak için uygun bir fırsat ve eğirme için Marzoli çözümlerinin yüksek değerini sergilemek için değerli bir fırsat oldu. Sürekli iyileştirme taahhüdümüz, zorlu yeni hedeflere ulaşmak ve hedef pazarlarında büyümek isteyen müşterilerimiz için katma değeri temsil ediyor.” dedi.

Marzoli Genel Müdürü Cristian Locatelli ise şunları söyledi. “Marzoli için yeşil teknolojileri geliştirmek ve benimsemek, iş ihtiyaçlarını çevresel sürdürülebilirlikle dikkatli bir şekilde dengelemek anlamına geliyor. Kumaş rejenerasyonu yoluyla döngüsellik, tüm paydaşlara fayda sağlayan sinerjik bir değer zinciri yaratıyor. Döngüsel bir elyaf tedarik zincirinin yeni paradigması, inovasyonu zorlayan ve yeni potansiyellere açılmayı sağlayan bilgi birikiminin öğrenilmesini ve geliştirilmesini hızlandıracak.”

COMMENTS