Moda Endüstrisinde Bağımsız Bir Makine; AIRBOX

AIRBOX, kumaşın kurutma işlemi boyunca nazikçe yönlendirildiği bağımsız bir serbest kurutucudur: hava süper yüksek hızda kumaşa nüfuz eder, bu sayede eşit, verimli ve nazik bir kurutma işlemi gerçekleşmiş olur.

Moda Endüstrisinde Bağımsız Bir Makine; AIRBOX

Moda endüstrisinde rekabetçiler ve sadece cesurlar başarılı olurlar. Aslında bunu başarabilenler sadece cesurlar değil, aynı zamanda süper profesyonel, akıllı ve gerçek (d)evrimleri gören kişilerdir. Aynı zamanda, bazen ana koleksiyonun bir nevi yardımcısı olması gereken bir giysi parçasının veya bir aksesuarın daha fazlası olduğu ortaya çıkar: tek başına inanılmaz bir üründür.

Biancalani’ nin ön kurutma makinesi AIRBOX, tekstil dünyasına bir ana koleksiyon parçası olduğunu sahadaki performansı ile gösterdi. AIRBOX,  zirveye giden bu uzun yolda başlangıçta bir AIRO®24 yardımcısı olarak doğdu, daha sonra tüm son işlem hatlarına entegre olabilecek ve performansı arttırabilecek çok yönlü makine olduğunu kanıtladı. Sonrasında ise AIRBOX, tekstil sektörüne sadece AIRO®24’ün bir yardımcısı ya da bir hattın parçası olmadığını, aslında inanılmaz bağımsız bir terbiye makinesi olduğunu gösterdi.

Üst düzey kurutma sağladığı ve boyutları çok kompakt olduğu için (müşterinin ihtiyaçlarına göre ölçeklenebilir) yıkama veya baskı bitim işlemlerinde kolayca bir ara kurutucu olarak görev alabilir. Ayrıca ev tekstilinden baskıya kadar tekstil sektörünün her alanında kullanılabilir.

Elbette başka ön kurutma makineleri de mevcuttur: örneğin silindir kurutucular, serbest kurutucular veya ramöz gibi. Ancak bunlar, genellikle pahalı, hantal ya da o kadar etkili değillerdir ve kesinlikle enerji tasarrufu ve sürdürülebilirliği imkânsız bir hale getirmektedirler.

Ayrıca, kumaşın gerginliğe veya sıkışmaya maruz kalması gerektiği veya kumaşın orta kısmından önce dış kısmın aşırı ısınması riskinden dolayı istenmeyen sonuçlara sebep olabilirler. AIRBOX, kumaşın kurutma işlemi boyunca nazikçe yönlendirildiği bağımsız bir serbest kurutucudur: hava süper yüksek hızda kumaşa nüfuz eder, bu sayede eşit, verimli ve nazik bir kurutma işlemi gerçekleşmiş olur.

AIRBOX bağımsız makine olarak kumaşı germeden nazikçe taşıyor. Ayrıca, içerideki kanalların dikey olması, boyutunun kompakt olmasını sağlamaktadır aynı zamanda kesinlikle genişletilebilir yapıdadır. AIRBOX’ın çok yönlülüğü sayesinde, bir giysi satın alırken kullandığımız beden tablosu gibi AIRBOX için doğru büyüklüğü bulmak çok kolaydır. Bu sayede moda endüstrisinin ihtiyacına cevap verir. Hem büyük hem de küçük üreticiler için kilit bir makine rolündedir.

 

COMMENTS