Oerlikon, INglass’ı Satın Aldı

Oerlikon polimer işleme piyasasındaki genişleme stratejisini hızlandırmak amacıyla, yüksek hassasiyetli polimer akış kontrol ekipmanında küresel bir lider olan INglass’ı satın almak için sözleşme imzaladı.

Oerlikon, INglass’ı Satın Aldı

Bu stratejik satın alım, Oerlikon’un mevcut yapay elyaf işinin daha büyük olan polimer işleme piyasasına doğru genişlemesi konusunda atılan büyük bir adım oldu. Satın alım, firmanın temel yüksek hassasiyetli polimer akış kontrolü kapasitesini, ürünlerini ve hizmetlerini çeşitlendirmek ve güçlendirmek için mevcut organik girişimleri hızlandıracak ve geliştirecek. Olağan düzenleyici makam onaylarına bağlı olan bu satın alım işleminin 2021’in ikinci çeyreğine kadar tamamlanması bekleniyor.

Oerlikon ‘Yapay Elyaf’ Bölümünün adını ‘Polimer İşleme Çözümleri’ olarak değiştiriyor

Oerlikon’un genişlemesinin hızla büyüyen bir piyasaya yansıtılabilmesi için; Yapay Elyaf Bölümü, Polimer İşleme Çözümleri Bölümü olarak yeniden adlandırılacak. Bu bölümün iki iş birimi olacak: Akış Kontrol Çözümleri ve Yapay Elyaf Çözümleri. Akış Kontrol Çözümleri iş birimi, Oerlikon Barmag’ın mevcut dişli çark pompaları iş kolunun uzmanlığıyla INglass’ın HRSflow faaliyetlerini birleştirecek. Yapay Elyaf Çözümleri iş birimi ise büyüyen mevcut kimyasal elyaf makineleri ve tesis mühendisliği işlerine odaklanmaya devam ederek polyester, polipropilen ve poliamid üretimleri için tesis çözümleri sunacak.

Oerlikon Group CEO’su Dr. Roland Fischer şunları söyledi: “Yeni Polimer İşleme Çözümleri Bölümümüz ve INglass S.p.A ile onun HRSflow işletmesinin satın alımı Oerlikon Group’un büyüme stratejisinin çok önemli bileşenleridir. Tüm işletmelerimizde sürdürülebilir organik ve inorganik büyüme sağlayabilmek için çabalarımızı artırıyoruz. Satın alım özellikle otomotiv gibi belirli nihai piyasalardaki Oerlikon bölümleri arasında yeni sinerji fırsatları sunuyor. INglass ve HRSflow faaliyetleriyle, aslında onların kanıtlanmış teknoloji ve hizmet başarılarıyla birlikte piyasalardaki lider tedarikçileri de satın almış bulunuyoruz.”

INglass S.p.A CEO’su Antonio Bortuzzo ise şunları söyledi: “Oerlikon Group bünyesinde sıcak yolluk sistemleri teknolojimizin potansiyelinden daha fazla yararlanabileceğimize ve Oerlikon Barmag dişli çark pompalarının kapasitesi ve eriyik dağıtım mühendisliği yetkinliği ile birleştirildiğinde, bunun işimizi global olarak büyüyen bir piyasada birden çok uygulama için lider hassas akış kontrol uzmanlarından biri olarak konumlandıracağına inanıyoruz.”

Oerlikon Barmag’ın Almanya’daki Remscheid kentinde bulunan ve yaklaşık 200 çalışanı olan dişli çark pompaları işletmesiyle entegrasyonun ardından, yeni Akış Kontrol Çözümleri iş birimi yaklaşık 1.300 çalışana sahip olacak.

Ürün portföyünün çeşitlendirilmesi için çalışmalar devam ediyor

Bölümlerin tesis mühendisliği ve süreç teknik bilgisini yüksek hassasiyetli akış kontrol bileşenleri ve teknolojilerindeki uzmanlıkla birleştirmek, neredeyse tüm uygulamalarda ürün kalitesi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve bu da daha fazla organik ve inorganik büyüme için bir platform açacaktır. Polimer İşleme Çözümleri Bölümü CEO’su ve Oerlikon Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Georg Stausberg şunları söyledi: “Piyasalardaki büyük eğilimleri yakından gözlemliyor ve buna uygun yeni iş modelleri geliştiriyoruz. Sürdürülebilirlik alanında; döngüsel ekonomi, mekanik ve kimyasal geri dönüşüm çözümleri kullanılarak ürünlerin geri dönüştürülmesinin ele alınması ve bunun yanı sıra daha çevre dostu ve biyoçözünür malzemelerin kullanılmasıyla bir çığır açmanın eşiğindeyiz. Bu büyüyen alanlarda aktif olarak kendimizi göstermeye hazırız.”

Oerlikon Group siparişleri ilk çeyrekte küresel olarak Yüzde 34,6 arttı

Oerlikon Group siparişleri küresel olarak yüzde 34,6 artarak 643 milyon İsviçre Frangına  yükseldi. Grup satışları yüzde 7,2 artarak 568 milyon İsviçre Frangına yükseldi ve bu da Çin ve Hindistan’daki filament ekipmanı, otomotiv ve takım sanayilerindeki talep artışına bağlandı.

 

COMMENTS