Mimaki’den 100 Serisi’nin Yenisi TS100-1600 Tekstil Baskı Makinesi

Mimaki’nin giriş seviyesi 100 Serisi’nin yeni üyesi süblimasyon baskı makinesi TS100-1600, düşük yatırım ve işletme maliyetiyle, yüksek kaliteli ve katma değerli tekstil baskı uygulamalarına kapı açıyor.

Mimaki’den 100 Serisi’nin Yenisi TS100-1600 Tekstil Baskı Makinesi

Kısa süre önce UV baskı için UJV100-160, eko solvent baskı için JV100-160 modellerini pazara sunan Mimaki, tekstil baskı endüstrisini, giriş seviyesi süblimasyon transfer inkjet baskı modeli TS100-1600 ile buluşturdu. Yenilikçi Mimaki Çekirdek Teknolojileri’yle donatılan TS100-1600 modeli, tekstil baskıcılarına düşük yatırım ve uygun işletme maliyeti avantajı sağlıyor.

Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse, giriş seviyesi 100 Serisi’nin genişlemesinde iki temel noktanın öne çıktığını söyledi. Öncelikle bütün endüstrilerde en canlı ve dinamik yapının giriş seviyesinde ve start-up’larda görüldüğünü belirten Evertse, bu yatırımcıların maliyete duyarlı olmalarına rağmen hızlı karar alabildiklerine ve esnek üretim ile yüksek kârlılık elde edebildiklerine dikkati çekti. Evertse, Mimaki 100 Serisi ile kullanıcıların taleplerini karşılayan en iyi fiyat-performans modellerinin geliştirildiğini ifade etti. Evertse, “Son yıllarda tekstil ve konfeksiyon pazarlarında, yüksek hacimli alışılmış üretim yöntemi aşılmaya başlandı. TS100-1600, dijitale doğru dönüşümde ilerleyen tekstil endüstrisinin taleplerini tam olarak karşılıyor. Stoksuz çalışma, talep üzerine üretim, düşük adetlerde seriler ve kişiye özel / çok çeşitli tasarımlar bu dönemde temel kriterleri oluşturuyor ve TS100-1600 ile bu hedeflerin tümüne ulaşmak mümkün. Ünlü Mimaki kalitesiyle süblimasyon baskıyı çok daha ulaşılabilir hale getiren bu model, profesyonel tekstil baskısına geçiş yapmayı düşünen tekstilcilerin yaşadıkları tereddütleri ortadan kaldıracak.”

Tekstilciler için düşük yatırım ve işletme maliyeti sunan TS100-1600, ayrıca yüksek hacimli işletmelerin numune üretimleri için de ideal bir çözüm. Kompakt yapısı ve güçlü donanımı ile TS100-1600, uzman baskı işini bütün işletmeler için kolaylaştırıyor.

Esnek ve kârlı bir başlangıç için geliştirildi

1,610 mm baskı genişliğine sahip olan TS100-1600 süblimasyon baskı makinesi saatte 70 m2’ye varan hızlara ulaşabiliyor. Yeni tekstil baskı makinesi, özellikle düşük yatırım ve işletme maliyetiyle yüksek baskı kalitesine ulaşmak isteyenler için cazip bir seçenek oluşturuyor. Kullanıcılara en düşük adetlerde bile talep üzerine baskı yapabilme gücü sunan TS100-1600, onları yüksek miktarda stok tutmaktan kurtarıyor.

TS100-1600’ün 1 litrelik avantajlı boya şişeleriyle donatıldığını belirten Arjen Evertse, bu sayede kartuşlarla karşılaştırıldığında daha uzun süre kesintisiz çalışma imkânının elde edildiğini vurguladı. Evertse; “Tekstil baskısında bir ilk olarak, bu modeli 1 litrelik boya şişeleriyle sunuyoruz. Daha üst modellerde kullanılan büyük boya paketleriyle benzer maliyetler elde ediliyor. Bu sayede kullanıcılar çalışma maliyetlerinde ciddi oranda düşüş sağlıyor. Azalan boya değiştirme periyotları da stabil ve uzun vadeli çalışmayı beraberinde getiriyor.” diye konuştu.

Çekirdek Teknolojileri ve DAS ile donatıldı

Mimaki bütün yeni modellerinde olduğu gibi, TS100-1600’ü de güvenli çalışma olanağı sunan ve operatör müdahalesini azaltan Mimaki Çekirdek Teknolojileri’yle donattı. Nozül durumunu otomatik olarak algılayan NCU (Nozül Kontrol Ünitesi), eksik nozül tespit ettiğinde otomatik olarak temizlik işlemini gerçekleştirir. Bu temizlikle sorun çözülmemiş ise, NRS (Nozül Kurtarma Sistemi) devreye girerek, arızalı nozülleri alternatif nozüllerle değiştirir. Kullanıcılar bu sayede onarım beklemeden çalışmaya devam eder. MAPS4 (Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi 4), baskıda geçiş/pass izleri oluşmasını engelliyor. TS100-1600’ün bir başka öne çıkan özelliği DAS (Nokta Ayarlama Sistemi), daha önceden manuel olarak gerçekleştirilen nokta konumu ve besleme miktarı ayarlama işlerini otomatik hale getiriyor. Bu sayede hem operatörün iş yükünü azaltıyor hem de operatör kaynaklı hataların önüne geçiyor.

Rasterlink7 yazılımı farklı uygulamalara imkân sunuyor

TS100-1600 sağlam yapısı, güçlü donanım ve üretim esnekliği özelliklerinin yanı sıra, standart olarak Rasterlink7 yazılımıyla birlikte kullanıcılara sunuluyor. Bu yazılım Harlequin RIP® çekirdek motoru sayesinde, RIP süresini, bir önceki versiyona göre %25’e kadar azaltabiliyor. Rasterlink7’ye yeni eklenen değişken data baskı fonksiyonuyla görüntüler ve metinler yerleştirilebiliyor. Bu fonksiyon kişiselleştirme açısından oldukça kullanışlıdır. Örneğin formalardaki isimler ve numaralar bu şekilde tek işlemde, hızlıca basılabiliyor.

 

COMMENTS