Monforts ITMA 2019’da Yeni Ürünlerini Sergilemeye Hazırlanıyor

Monforts terbiye makinelerinin kurulumu için ana alan olan Avusturya'daki Montex Maschinenfabrik, bir yandan çok yoğun olan yeni siparişini karşılamak için hummalı bir çalışma yürütürken, bir yandan da Haziran ayında Barselona'daki ITMA 2019'da tanıtılacak olan yeni ürünlerini tamamlıyor.

Monforts ITMA 2019’da Yeni Ürünlerini Sergilemeye Hazırlanıyor

“Almanya’nın Mönchengladbach kentindeki Monforts araştırma ve geliştirme ekibiyle, fuara ve gelecekteki seri üretime hazır olmak üzere test ve prototipleme yoluyla en yeni fikirleri almak için çok yakın çalışıyoruz.” diyen Montex Fabrika Müdürü Gert Hanzl şöyle devam etti. “Endüstri 4.0 tarafından sürekli olarak tasarım ve üretim yöntemlerinin geliştirilmesinde sunulan birçok yeni olasılıktan tam olarak faydalanıyoruz. ”

St. Stefan’ta, Avusturya’nın Lavant Vadisi’nin merkezinde bulunan Montex Maschinenfabrik, 1982’de Monforts tarafından gelişmiş bir üretim merkezi olarak kuruldu. 1982’de Montex’in kuruluşundan itibaren, yüksek hassasiyetli sac işleme, lazerle kesme ve kaynak, bileşenlerin montajı, boya ve nakliye, iyi organize edilmiş yedek parça servisi dâhil olmak üzere makine üretiminin her alanında uzmanlaştı.

Montex makine atölyesinde, hızlı geri dönüş için de dış panellerin toz boya kaplamasıyla gelişmiş Trumpf lazer ve CNC kesme makineleri ve presleri bulunuyor.

Gert, “Makinelerin elektrik şalter dolapları, üretim programlarımıza göre tam zamanında Almanya’daki Monforts’tan teslim ediliyor.” diyor.

Özel makineler

Seri üretilen Monforts makinelerinde standardizasyon olsa da, Montex giderek müşterilerin özel ihtiyaçlarına göre, özgün tasarımlı makineler üretmeye daha fazla önem veriyor.

Gert, “Kanıtlanmış bileşenlerin ve dikkatlice test edilen özel yapıların en iyi kombinasyonunu hedefliyoruz. Sekiz hafta içinde bir müşteriye komple terbiye hattı gönderecek kadar son derece büyük projelerin üstesinden gelebiliyoruz. 320 derecelik bir sıcaklık odasına sahip kanıtlanmış bir tasarıma sahip Ram makinesinden özellikle memnun kaldık. Şu anda 5.6 metre çalışma genişliğine sahip makineler üretiyoruz ve istenirse yedi metre genişliğe sahip makineler de üretebiliyoruz.” diye konuşuyor.

Endüstri standardı Montex Ram makineleri dinlendirme kurutucuları, Thermex boyama makineleri ve Monfortex / Toptex kompresör büzülme makinelerinin yanı sıra Matex tamponları ve Eco Aplikatör minimal kaplama üniteleri dâhil olmak üzere çekirdek Monforts makine yelpazesi, 2015 yılında Timatec’in satın alınmasıyla önemli ölçüde genişletildi ve tekstildeki hemen hemen tüm uygulamalar için eksiksiz bir kaplama ünitesi portföyüne eklendi. Bunlar daha da geliştirildi ve Monforts’un elektrik plc kontrol standartlarına uyarlandı ve artık Monforts texCoat ve Allround üniteleri olarak mevcut.

İleri Düzey Eğitim

“Montex Avusturya’nın kuruluşundan bu yana bu tesiste hizmet veren çalışanlarımız var, ancak teknik bilgimizi aktarmak, müşterilerin Monforts sistemlerinden bekledikleri yüksek standardı sağlamak, ilerlemeye devam etmek için çırakları aynı anda eğitmek çok önemli.” diyen  Gert şöyle devam ediyor: “Burada Avrupa’nın kalbinde olmanın en önemli avantajlarından biri, dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden biri olan Deneme Eğitim Sistemi’ne sahip olmak. Bir meslek okulundaki teorik eğitimi hem şirket içinde hem de eğitim atölyelerinde uygulamalı eğitim ile birleştiriliyor.”

COMMENTS