Monforts’tan İspanyol Firmaya Yeni Montex Ram Hattı

İspanya’nın yuvarlak örme terbiye uzmanı Tinfer, geçtiğimiz günlerde Barselona fabrikası için yeni bir Montex Ram hattını teslim aldı.

Monforts’tan İspanyol Firmaya Yeni Montex Ram Hattı

Üçüncü kumaş ram hattının tedarik edilmesi için Monforts’la iş ortaklığı yapmayı tercih eden boya ve terbiye uzmanı Tinfer, öncelikler listesinin en üstünde olan gelişmiş Montex Ram hattını kanıtlanmış güvenilirliği ile birlikte hizmet sundu.

1973 yılında, Arenys de Munt’da Tintes Fernández olarak kurulan şirket, adını kısalttı ve 1980’lerin başında Barcelona sahilinden hemen sonra bulunan Pineda de Mar’daki mevcut tesisine taşındı.

Tinfer, İspanya’nın mayo ve spor giyim uzmanı olarak ve özellikle polyesterler, poliamidler, pamuklar ve karışımları ile elastanlara dayanan, yüksek derecede gerdirilmiş yuvarlak örmelerin boyanmasında ve terbiye işlemlerinde bir tekstil ürünleri tedarikçisi oldu.

Müşterilerinin % 90’ı Katalonya’da üçüncü şahıs distribütörlerken, Tinfer ürünleri daha sonra küresel markalar ve perakendeciler için hazır giyim üreticilerine tedarik edilmeye başlandı. Şirket yerel davranırken global düşünmeye inanan bir firmadır.

Şirketin kurucusu Juan Fernández’in damadı olan Genel Müdür Xavier Alabau Basart, “Müşterilerimizin standart olarak bizden beklediği sürekli yüksek kalite üzerine vurgu yapılabilir. Bu, hem kendi yüksek standartlarımıza hem de güvenilir tedarikçilerle çalışmamıza dayanıyor. Büyük müşterilerimizden gelen yüksek talebe cevap vermek ve kapasitemizi arttırmak için üçüncü bir kuruluşa yatırım yapmamız gerekiyordu. Bu kez Monforts sistemini tercih etmeye karar verdik. ” dedi.

Monforts’un Barselona’daki acentesi Aguilar ve Pineda,  doğrudan şirketin Teknik İşler Müdürü Karl Sonnleitner’in teknik bilgisinden faydalanıyor. Sonnleitner, daha önce Mönchengladbach HQ’da Monforts’un Kıdemli Mühendisi idi, bu yüzden Tinfer yerel düzeyde daha tecrübeli ellerde olamazdı.

Alabau, “Beklendiği gibi, Karl bu alanda uzman ve fabrikamızdan sadece 30 kilometre uzaklıkta. Her zaman yeni hatlarla ilgili problemler oluyor,  ancak Aguilar ve Pineda ve Monforts’un buna yanıtı  muazzam oldu.” diye konuştu.

Pineda de Mar fabrikasında görevlendirilen yeni altı odalı Montex ram hattı, 2.2 metrelik bir çalışma genişliğine sahip. Bu ram makinesi Avrupa’da kendi kendini temizleyen Monforts Eco Booster ısı geri kazanım ünitesinin entegrasyonundan yararlanan ilk makinelerden biri.

Eco Booster, ısı eşanjörünün performansının, mevcut egzoz hava akımlarına bilgisayar kontrollü optimizasyonu için sadece statik ısı eşanjörü modülleriyle mümkün olmayan bir elektrikli tahrik ile donatıldı.

Monforts Eco Booster ısı geri kazanım ünitesi, otomatik temizleme kontrolünün bir sonucu olarak bakım duruş süresine bir son veriyor, bu da makinenin hiç durmaması gerektiğini gösteriyor” diyen  Aguilar ve Pineda Satış Mühendisi Oriol Canet, “Ayrıca, döner ısı eşanjör tekerleğinin kirlilik derecesi otomatik olarak izleniyor, temizlik gerektiğinde ne ölçüde olmasına karar veriliyor, böylece tesislerin artık operatöre bel bağlamasına gerek kalmaz.” ifadelerini kullanıyor.

Yeni hat tamamen otomatik olup, tüm sezgisel özellikler, operatörlerin Monforts Qualitex 800 kontrol sistemi tarafından sağlanan dokunmatik ekranlı akıllı telefonlar ve tabletlerdekilerle benzer olacak.

Bu, navigasyonu son derece kolay hale getiriyor ve Tinfer operatörlerinin sisteme aşina olması için gereken süreyi önemli ölçüde azaltıyor.

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT